Bir tarafı Ege bir tarafı Akdeniz: Datça

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muğla’ya bağlı olan Datça yarımadası eşsiz güzellikteki koyları ve sakin coğrafyası ile tatilde doğanın tadını çıkarmak isteyenler için birebir. Ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Datça’da huzurlu ve keyifli bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

1. Eski Datça sokaklarında kaybolun

Datça merkeze doğru giderken görebileceğiniz eski Datça dar sokakları ve yemyeşil bitki örtüsü ile sizi kendine çekebilir. Sokaklarda yürürken taş evlerin fotoğrafını çekebilir ve Can Yücel’in yaşadığı evi de dışarıdan görerek turunuzu tamamlayabilirsiniz.

datc3a7a1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Bademlerin tadına bakın

Datça’nın yerel lezzetleri arasında ünlü bademleri geliyor. Datça merkeze indiğinizde yerel satıcılardan badem ve yöresel bal alışverişi yapabilirsiniz.

 

3. Knidos Antik Kenti’ni görün

Datça’da M.Ö 3’üncü yüzyılda kurulmuş olan Knidos Antik Kenti’ni ziyaret ederek tarihe şahitlik edebilirsiniz. Bilim, sanat ve mimarlık alanında gelişmiş olan Knidos halkından kalan kalıntılar tarihe ışık tutar nitelikte.datca-da-mutlaka-ugramaniz-gereken-7-yer-5b8ac28ade04f

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Bademlerin tadına bakın

Datça’nın yerel lezzetleri arasında ünlü bademleri geliyor. Datça merkeze indiğinizde yerel satıcılardan badem ve yöresel bal alışverişi yapabilirsiniz.

5. Palamutbükü sahilinde deniz keyif yapın

Mavinin ve huzurun adresi olan ünlü sahil Palamutbükü’nde denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilir ve muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz.

maxresdefault

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Tekne turlarına katılın

Datça demek muazzam güzellikte koylar demek. Datça’da mutlaka günübirlik tekne turlarına katılın veya tekne kiralayarak bölgenin en ünlü koyları olan Palamutbükü, Domuzçukuru ve Akvaryum gibi koyları görün.

501651datçaa

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.