BMW M850 görücüye çıktı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BMW M850i ilk testinde lüksü ve gücüyle beğenimizi kazandı.

 

BMW’nin lansmanını yaptığı M850i XDrive Coupe Night Sky modeli dünya dışı öğelerle donatılmış. İç kabininde göktaşı kullanılan BMW M850i XDrive Coupe, tasarımı ve yüksek performansıyla rakiplerinden bir adım önde.

Alman otomotiv devi BMW, geçtiğimiz günlerde BMW Individual M850i xDrive Coupe Night Sky’ın tanıtımını yaptı. Bu uzun isim, dört çekişli bir spor coupe’ye işaret ediyor. Yine de asıl önemli olan kısmı, ismin son parçasında ki Night Sky’da gizli. Otomobilin kabininde gerçek göktaşı kullanıyor.

Göktaşından yapılan malzeme çalıştırma düğmesi, orta konsol, vites kolu ve iDrive topuzunda yer alıyor. Aynı zamanda, ışıklandırılmış bir BMW logosu ile birlikte de kapı kenarlarında kendisini gösteriyor. BMW genel görünümü alarak tavan döşemesi, orta konsol döşeme kaplaması ve koltuklar için dikiş deseni dahil olmak üzere tüm alanlarda bu deseni kullanmış. Hatta deseni fren disklerine bile yerleştirmiş ve araç için özel bir fren kaliper setini 3 boyutlu yazıcıyla üretmiş. Desen, ayna kapakları gibi çeşitli parçalarda dışarıda da devam ediyor. İç kısım mavi, beyaz ve gümüşü harmanlayan üç renkli bir düzene sahip. Orta konsol kol dayanağı, gece gökyüzü gibi aydınlanmasını sağlamak için LED’lerle dolu. Otomobilin boya işi bile gökyüzüne benzemek için, boya işinin her biri farklı boyutlardaki partikülleri barındıran üç şeffaf kaplama katmanı ile donatılmış durumda.

Tüm bu süslü setin altında ise araba, hala iyi bir spor coupe olan M850i ile aynı 4.4 litrelik, çift turbolu V8, motor, sekiz ileri otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe gönderilen 523 beygir gücünü üretiyor.

resized_d3523-9a56a38e16 resized_0d576-ae53700c15 resized_5d86a-2071179612 resized_989b9-9a83345f13

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.