Burcu Küçükünal, İnovasyon yetkinliğini yaygınlaştırıyoruz…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akbank Strateji ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal, “İnovasyon yetkinliğini yaygınlaştırıyoruz” dedi.

Akbank LAB’in, 2016 yılında çalışanlarına yönelik başlattığı girişimcilik ve inovasyon programı ‘Aş Kendini’ yenilendi. Kurum içi inovasyon ve girişimcilik kültürünü bilimsel ve rasyonel şekilde tesis etme konusunda çözüm ortaklıkları yapan GOOINN’le iş birliği yapan Akbank, yenilenen ve daha kapsamlı hale gelen programla, inovatif ürün ve hizmetlerin ortaya çıkması için ideal bir ortam yaratmayı hedefliyor. Akbank’ı geleceğe taşıyacak fikirlerin gelişmesinin önünü açan ‘Aş Kendini’ Programı’na başvuru süreci 2 aşamada gerçekleşecek. İlk aşamada, bankanın stratejik odak alanlarına yönelik başlıklar için fikir çağrısı yapılacak, ikinci aşamada ise ilk aşamada başvurulan ve seçilen fikirler arasından dâhil olunmak istenilen takımlar için başvurular alınacak. Başvurular ve seçim sürecinin ardından problem ve müşteri keşfi, hedef müşteri deneyimi, sahada müşteri görüşmeleri, iş modeli, MVP, sunum teknikleri gibi konulara odaklanılacak çalıştaylar Ekim ayında başlayacak.

“İnovasyon yetkinliğini yaygınlaştırıyoruz”

Aş Kendini Programı’nın düzenlendiği ilk yıldan bu yana kurum içi inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak için konumlandırıldığını belirten Akbank Strateji ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal, “Programa başladığımız günden bu yana kurumsal girişimcilik hikayeleri değişti, bizim Aş Kendini programına ve yeni fikirlere duyduğumuz heyecan değişmedi. Biz de ‘Aş Kendini Programı bu yıl kendini aşıyor’ diyerek bu alanda tecrübeli bir partner olan GOOINN ile birlikte programımızı yeniledik, güçlendirdik. Günümüzde inovasyon çalışmaları kurumların öncelikli ve stratejik yatırım alanlarında ilk sıralarda yer alıyor. İnovasyon yetkinliğimizi daha da geliştirme odaklı olarak yeniden tasarlanan Aş Kendini ile bankamızı geleceğe taşıyacak yeni ürün ve servisleri çalışanlarımızla birlikte geliştirmeyi ve yeni neslin beklentilerine, kariyerleriyle ilgili hedeflerine ve hayallerine ulaşmalarına imkân veren bir kurum kültürünü daha da geliştirmeyi ve yaşatmayı hedefliyoruz. Bu program sonunda seçilip finale kalsın kalmasın, önceliğimiz bütün çalışanlarımızın bu yetkinliklerini geliştirmesi” dedi.

“İnovasyon yetkinliği gelişecek”

Ödüllü ‘Aş Kendini’ programının içerik partneri GOOINN Türkiye Ülke Müdürü ve İnovasyon Danışmanı Baran Gürcan ise, inovasyon kültürünün günümüz iş yaşamında olmazsa olmazları arasında yer aldığını söyleyerek “Bu programla Akbank çalışanlarının gündelik işlerine yaratıcı bir gözle bakmalarını sağlamayı ve inovasyon yetkinliğinin geliştirilmesini amaçlıyoruz. Bu düşünce ile çalışanların getirdiği fikre odaklanan uygulamalı seanslar düzenleyecek, iş modeli geliştirme ve mentorluk desteği vereceğiz. Programa katılanlar kendi işine yeni, farklı ve geliştirici bir gözle bakma yetilerini daha da geliştirecekler. Akbank’ı geleceğe taşıyacak fikirlerin geliştirileceği yeni nesil ‘Aş Kendini’ programıyla önemli bir adım atılmış olacak ve farklılaşma yolunda dikkat çekici içerikler sunulacak” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.