CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Ahmet Aras oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de Mustafa Saruhan’ın adaylığının düşürülmesinin ardından yeni Bodrum adayının kim olacağı merak ediliyordu. O aday turizm sektöründe faaliyet gösteren işadamı emekli yarbay Ahmet Aras oldu.

 

 

 

 

CHP’nin Bodrum Belediye Başkanlığı ile ilgili düğümü şimdilik çözüldü. Saruhan’ın adaylığının düşürülmesinin ardından gözler partiye çevrilirken yeni aday belli oldu. Turizm sektöründe faaliyet gösteren işadamı emekli Yarbay Ahmet Aras, CHP’nin Bodrum Belediye Başkan adayı oldu.

 

BODRUM’DA SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?

Bodrum için önce şu anda İYİ Parti’den aday olan Mehmet Tosun’un CHP adayı olarak gösterilmesi gündeme gelmişti. CHP teşkilatlarının “Kendi içimizden aday gösterelim” itirazı nedeniyle bu düşünce hayata geçirilmedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da PM’den aldığı aday belirleme yetkisiyle iki dönem Yalıkavak Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Saruhan’ı aday göstermişti. Mevcut Başkan Mehmet Kocadon da aday gösterilmeyince DP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

 

SARUHAN’IN ADAYLIĞI REDDEDİLDİ

Saruhan, adaylığının netleşmesinin ardından sahada çalışmalarına başladı. Ancak Muğla Seçim Kurulu, Saruhan’ın daha önce aldığı toplam cezalar açısından “seçilme yeterliliğine haiz olmadığı” gerekçesiyle adaylığını reddetti. Yüksek Seçim Kurulu, CHP’nin karara yaptığı itirazı reddedince yeni aday belirlemek zorunlu hale geldi. Nitekim bunun sonucunda da CHP’nin Bodrum bu adayının Ahmet Aras olduğu açıklandı. Ahmet Aras, CHP’nin YSK’ya bildirdiği belediye meclisi adayları arasında bulunuyor. Bu durumun Aras’ın adaylığına hukuki engel olup olmadığı da tartışılıyor.

1391699

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.