Erdoğan, İş insanlarıyla bir araya geldi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun “İstanbul Biz Birlikte Türkiye’yiz” mottosuyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği programda iş insanlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında sanayiciler ve üreticilerin yanı sıra sağlık alanı başta olmak üzere hizmet sektörüne de çok büyük görevler düştüğünü belirterek, ülkenin potansiyeli, alt yapısı, yetişmiş insan kaynağı ve iş yapma pratikliğinin iş insanlarını bir değil, üç-beş adım öne çıkardığını anlattı.

Destek verdikleri, arkasında durdukları iş dünyasının da kendilerini mahcup etmediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı şekilde sanatçılarımız ve sporcularımız da ülkemizin yüzünü ağartan başarılara imza atıyor. Uzunca bir süre bu ülke insanının üretkenlik, beceri, yenilikçilik, tasarım yönleri adeta törpülenmeye çalışılmıştır. Kendi içimizdeki siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik kavgalarla heba ettiğimiz onca yılın ardından, nihayet gerçek gücümüzü, gerçek potansiyelimizi ortaya koyabileceğimiz bir döneme girdiğimize inanıyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece son 6 yılda yaşadıklarımız dahi, bu milletin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine sahip çıkması hâlinde üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk olmadığını göstermeye yeterlidir. Terör örgütlerinin saldırılarından darbe teşebbüslerine ve ekonomik tuzaklara kadar uzanan bu badirelerden herhangi biri mesela bir Avrupa ülkesinin başına gelseydi, emin olun yerle yeksan olurdu ama Türkiye hamdolsun girdiği her sınamadan gücünü artırarak çıktı” dedi.

Yaptığımız çalışmalarla İstanbul’u pııl pırıl hale getirdik.

Göreve gelmesinin birinci yılında İstanbul’da düzenlenen Habitat-2 Zirvesi’nin sonuç bildirgesinde İstanbul’un “dünyanın en temiz şehri” olarak geçtiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yan gelip yatarak olmadı, çalışarak oldu. Attığımız adımlarla, yaptığımız çalışmalarla İstanbul’u o zaman pırıl pırıl hâle getirdik” dedi.

30-31 yaşında olanların İstanbul’un yaşadığı çöp, susuzluk, hava kirliliği gibi sorunları hatırlamayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları çalışmalarla İstanbul’un çöp sorununa, susuzluk sıkıntısına, hava kirliliği meselesine çözüm ürettiklerini söyledi.

Haliç’i nasıl temizlediklerini de anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı gibi dev eser ve yatırımların AK Parti iktidarı döneminde şehre kazandırıldığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenme sürecini ve Yüksek Seçim Kurulu’nun seçimin yenilenmesine neden karar verdiğini anlatarak, pazar günü yapılacak seçimde İstanbul’da yaşayan vatandaşların en isabetli kararı vereceğine yürekten inandığını söyledi.

2019-06-21-isadamlari-08 2019-06-21-isadamlari-01 2019-06-21-isadamlari-03

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.