Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 30 Ağustos resepsiyonu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu’nda yaptığı konuşmada, “Bizim milletimiz tarih boyunca hep büyük hayallerin, büyük hedeflerin peşinde koşmuş, bunun için gece gündüz mücadele etmiştir. Bu sayede binlerce yıldır yaşadığımız her coğrafyada hürriyetimizi korumayı, devletimizi kurmayı, milletimizin onurunu en üstte tutmayı başardık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir resepsiyon verdi.

Şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra siyaset, iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başında, “Milletimize bu zaferi armağan eden İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Büyük Millet Meclisimizin kıymetli üyelerini, kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle yâd ediyorum” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her zafer gibi, 30 Ağustos’un arkasında da gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri vardır” diye ekledi.

Türkiye’nin kimsenin tek karış toprağında gözünün olmadığını yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama bizim kendi topraklarımıza dikilen gözlere, egemenlik haklarımıza uzanan ellere, istiklalimize ve istikbalimize yönelen tehditlere de en küçük bir tahammülümüz olamaz. Bugün Irak’ta, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve coğrafyamızın dört bir yanında verdiğimiz mücadelenin tek bir gayesi bulunuyor. Bu gaye; öncelikle Türkiye Cumhuriyeti devletinin haklarını savunmak, bunun yanında dost ve kardeş halkların güvenliklerini de temin etmektir” şeklinde konuştu.

2019-08-30-zaferbayrami-105-resepsiyon 2019-08-30-zaferbayrami-113-resepsiyon  2019-08-30-zaferbayrami-104-resepsiyon  2019-08-30-zaferbayrami-101-resepsiyon 2019-08-30-zaferbayrami-100-resepsiyon  2019-08-30-zaferbayrami-107-resepsiyon 2019-08-30-zaferbayrami-141-resepsiyon

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.