Doğtaş Kelebek pandemi döneminde yatırımlarını arttırdı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğtaş Kelebek CEO’su İsmail Doğan hedeflerini açıkladı…

Londra, Filistin, Türkmenistan, Karadağ ve Özbekistan’da açtığı mağazalar ile yatırımlarını sürdüren Doğtaş Kelebek, bu ayın sonuna kadar Nijerya ve Güney Afrika’da yeni mağazalar açmaya hazırlanıyor.

Doğtaş Kelebek, pandemi döneminde ev ve dekorasyona artan büyük ilgiyi, fabrikalarında ve mağazalarında aldığı yüksek tedbirlerle ve müşterileriyle buluşmak için hayata geçirdiği yenilikçi mağazacılık çözümleriyle doğru bir şekilde değerlendirerek yurtdışı yatırımlarını ivedilikle artırmayı başardı. Ayrıca %40 olan 2020 büyüme hedef oranlarını %60 olarak yenileyerek ciro hedefini 1 Milyar TL’ye çıkaran şirket, bu yıl 600 kişilik ekstra bir istihdam yaratacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda Londra’da ve kardeş topraklarda, Filistin, Türkmenistan, Karadağ ve Özbekistan’da açtığı mağazalar ile 2020 büyüme hedeflerini hız kesmeden yerine getiren Doğtaş Kelebek, bu ayın sonuna kadar Nijerya ve Güney Afrika’da açmaya hazırlandığı mağazalarının yanında Katar, Arabistan ve Hindistan’dan aldığı olumlu proje tekliflerini de hayata geçirecek.

Artan dış yatırımlar sonucunda Kelebek Uluslararası Pazarlar Direktörü pozisyonuna Serkan Duman’ı atayan marka, Doğtaş’ta aynı poziyona, uzun yıllardır şirket içerinde çalışan Taner Kırcı’yı getirdi. Dış ticareti daha da güçlendirmek için yapılan bu atamalar, aynı zamanda markanın, gerek mevcut yatırımcılara gerekse yapılacak yeni yatırımlara da daha fazla eğilmek istediğinin bir göstergesi.

Pandeminin özellikle ilk döneminde evde geçirilen zamanın artması ve hatta tüm hayatın dairelerden götürülmesiyle birlikte dairelere ve dekorasyona bakışın değiştiğin, bunun da en çok mobilya-yaşam markalarındaki satış grafiğini artırdığını söyleyen Doğtaş Kelebek Ceo’su İsmail Doğan, sözlerine şöyle devam etti: 2020 her bakımdan çok zor bir yıl olarak başladı ve öyle de ilerlemeye devam ediyor. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan, ekonomik dengeleri alt üst eden pandemi süreci yatırımcıyı ve yatırımcı adaylarını da çok düşündürür bir hale getirmişti. Ancak biz Doğtaş Kelebek olarak mobilya sektörünün öncü markalarından biri olmanın da getirdiği avantaj ve attığımız güçlü adımlar ile pandemi sürecine rağmen geçtiğimiz günlerde 2020 için ciro artışı bildirerek ve özellikle yurtdışı yatırımlarımıza hız kesmeden devam edecek kadar bir büyüme ivmesi yakaladık. Üstelik hiçbir çalışanımızla yollarımızı ayırmadığımız gibi 600 kişilik ekstra bir istihdam yaratacak. Pandemi sürecinin aslında ne kadar elzem olduğunu bir kez daha gösterdiği online satış kanallarına da tüm markalarımızda farklı yatırımlar yaptık. Bundan sonrası için de dış ticaret ekiplerimizi yaptığımız atamalar ile güçlendirerek ve yurtdışındaki yatırımlarımızı artırmaya yönelik yeni projeleri hayata geçirerek ilerleyeceğiz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.