Doğtaş Kelebek, satış hedefi 1 milyar TL…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğtaş Mobilya ve Kelebek Mobilya markalarını çatısı altında bulunduran Doğanlar Yatırım Holding, yıl sonu hedeflerini pozitif yönde revize etti.

COVID-19 salgının Türkiye’yi etkisi altına aldığı ilk günden bu yana uygulamaya aldığı yeniliklerle markalarından güçlü bir şekilde söz ettiren Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu, 600 milyon TL ile kapattığı 2019 yılının ardından, 2020 yılı hedeflerini 1 milyar TL olarak revize etti.

2020 yılının geri kalan döneminin yeni iş fırsatlarını beraberinde getireceğinden hareketle hedeflerini güncelleyen Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu, yıl sonu ciro hedefini 1 milyar TL olarak revize ettiğini KAP’a bildirdi.

Bildirimde 2020 yılına ilişkin beklentilerinin konsolide satış gelirleri büyüme hedefinin yüzde 64-66, satış kanalları büyüme hedefinin yüzde 20-25 ve konsolide FAVÖK marjı hedefinin ise yüzde 14-15 şeklinde revize edildiği bilgisine yer verildi.

Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu CEO’su İsmail Doğan, yüzde 40 olan 2020 büyüme hedef oranlarını yüzde 60 olarak revize ettiklerini bildirdi. Doğan, bu yıl 300 kişilik ekstra bir istihdam yaratacaklarının bilgisini verdi.

Yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini ve mağazaların yanı sıra e-ticaret siteleriyle de müşterilerinin yayında olduklarını ifade eden Doğan, “Sene başında devletin uygulamaya geçirdiği KDV indirimiyle nefes alan mobilya sektörü, pandemi döneminde alımların ertelenmesi nedeniyle olumsuz etkilenmişti. Salgının sona ermesiyle birlikte uygulamaya konulan düşük oranlı krediler ve 60 aya varan taksit imkanları, ertelenen alımların hayata geçmesinde önemli bir rol oynadı. Bizim grup olarak ülkemizin ekonomisine güvenimiz yüksek, bu doğrultuda yatırımlarımıza da hız kesmeden devam edeceğiz; 30 Ağustos’ta 70 yeni mağaza açacağız.” dedi.

Tüm markalar sırasıyla online satışa geçecek

Bu dönemin sunduğu açılımları iyi okumak gerektiğinin altını çizerek sözlerini sürdüren İsmail Doğan, salgın döneminde e-ticaretin hemen hemen her sektör için vazgeçilmez olduğunu gözlemledikleri bir dönem yaşadıklarını vurguladı. Grup olarak bu alana yapmakta oldukları yatırımı artırdıklarını kaydeden Doğan, markalarını sırasıyla online satışa geçirmeye başladıklarını söyledi. İlk olarak Kelebek markalarının online satış sitesini açtıklarını açıklayan Doğan, sırasıyla tüm markalarının online satışa geçeceğini, e-ticaret için departman kurduklarını aktardı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.