Emine Erdoğan, Girişimci kadın merkezi projesi tanımına katıldı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emine Erdoğan, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) ve Galatasaray Üniversitesi iş birliği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı İstanbul Kalkınma Ajansının (İSTKA) desteğiyle kurulan Girişimci Kadın Merkezi (GİKAMER) Projesi Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

Türkiye’nin girişimci kadınlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Emine Erdoğan, kadınlara, “Ruhunuzdaki enerji bize de sirayet ediyor. Heyecanınız bize de ilham veriyor” diye seslendi. Bu ruhu ve heyecanı üretime dönüştürmek için kolları sıvayan TİKAD’ı tebrik eden, Galatasaray Üniversitesini ve projeye destek veren İSTKA’yı kutlayan Emine Erdoğan, GİKAMER’in çok büyük bir ihtiyaca cevap vereceğine inandığını ifade etti.

Kadınların girişimcilik ekosistemine katılmasının ekonomik büyümeyi son derece olumlu etkilediğine dikkati çeken Emine Erdoğan, şöyle konuştu: “Dünya Ekonomik Forumu verilerine göre, kadınların iş gücüne katılım oranındaki yüzde 1’lik artış, küresel gayrisafi hasılayı 80 milyar dolar artırabilir. Tabii bu ekosisteme dâhil olmak kadar, orada tutunmak da bir o kadar önemli. Ülkemizde kadınların iş gücüne katılım oranı, 2004 yılında yüzde 23 iken, 2018 yılında yüzde 34’e yükseldi.” Kadınların özgün potansiyellerini ortaya koyabilmeleri, birçok sosyal faydayı beraberinde getirir. Kadınların fıtratlarına ait eşsiz zenginliği yaşama katmaları, toplumsal gelişimimiz için çok önemli. Ayrıca unutmamalıyız ki, kadınlarımızın bilgi, beceri ve donanımının artması daha güçlü aileler demektir” dedi.

Emine Erdoğan, şunları kaydetti: “Devletimiz iş hayatındaki kadınların özel hayatını kolaylaştıracak düzenlemeler yapıyor. Çocuk sahibi kadınlarımız için doğum ve süt izni düzenlemeleri, kreş imkânları ile bu dengenin sağlanması için çalışıyor.” Erdoğan, Türk kadınlarının çok özel bir ruha ve yeteneğe sahip olduğuna inandığını dile getirerek, kadınların tarih boyunca manevi gücünü ve aklının geniş sınırlarını birçok kez ispat ettiğini vurguladı. Kadınların teknolojinin her bir kolunda kısa zamanda büyük işler yapacağını belirten Emine Erdoğan, kadın girişimcilerin bu konuda yol açacağını, ardından da nice genç kızın yürüyeceğini sözlerine ekledi.

2020-02-22-ee-tikad-06 2020-02-22-ee-tikad-14 2020-02-22-ee-tikad-15 2020-02-22-ee-tikad-01 2020-02-22-ee-tikad-05

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.