Eşsiz mücevherlerin ilhamı Stratonekeia’dan…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EPOS 7 Derneği’nin destek verdiği StratonekeiaAntik Kenti’nin kazılarından ilham alınarak tasarlanan seçkin parçalar, Hotel Les Ottomans Otel’de düzenlenen davetle tanıtıldı.

 

EPOS 7 Derneği’nin destek verdiği StratonekeiaAntik Kenti’nin kazılarından ilham alınarak tasarlanan seçkin parçalar, Hotel Les Ottomans Otel’de düzenlenen davetle tanıtıldı. Mimar tarafından tasarlanan koleksiyonda, Stratonikeia’nin güçlü kadın Tanrıçası Hekate ve antik figürler yer alıyor. Bir kadına armağan edilmek için kurulan ve adını kadından alan Stratonikeia Antik Kenti, Mimar’ın benzersiz tasarımlarını süslüyor. EPOS 7 Derneği’nin, UNESCO Dünya Kültür Mirası’nın bir parçası olarak tanıtımına destek verdiği Stratonikeia Antik Kenti’nin efsanelere konu olan üç başlı kadın Tanrıçası Hekate, dünya kadınlarına ilham oluyor. Stratonikeia’da yapılan kazılardan alınan ilhamla, üç başlı kadın Tanrıça Hekate’yi ve kentin dokusunu temsil eden figürlerler, Mimar koleksiyonunda yeniden hayat buluyor. Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak tasarlanan ve EPOS 7 Derneği’nin katkılarıyla Les Ottomans – Has Oda’da tanıtılan koleksiyonun özgün ve mistik parçaları, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Arzu SabancıFigen Kıral Aslı Şen Ayşegül Kayabay Berna Çebi Berrin Zorlu Beste Yurttaş Beyza Uyanoğlu Buket Taşdelen Deniz Ayaydın Dilek Birgen Ece Kıral

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.