Facebook’a reklam vermeme kararı alan şirketlerin sayısı artıyor…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Donald Trump’ın bir paylaşımı ile alevlenen kampanyaya Starbucks da katıldı. Facebook’a reklam vermeme kararı alan şirketlerin sayısı yüze yaklaşırken bu kampanyanın Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’e maliyeti 7.2 milyar dolar oldu.

Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz yıllarda patlak veren veri skandalından sonra tarihinin en kötü dönemlerinden birisini yaşıyor. Pepsi, Coca-Cola ve Verizon’un da aralarında bulunduğu onlarca şirket, ABD Başkanı Donald Trump’ın  şiddet içerikli paylaşımını silmeyen Facebook’tan reklamlarını çekme kararı almıştı. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Trump’ın bir paylaşımı ile alevlenen kampanyaya Starbucks da katıldı. Habere göre, geçtiğimiz günlerde başlayan Facebook bpykotuna katılarak sosyal medya platformuna reklam vermeme kararı alan şirketlerin sayısı yüze yaklaştı. Independent gazetesinde yer alan habere göre ise bu kampnayanın maliyeti milyar dolarlar ile ölçülecek seviyeye ulaştı. Yaşanan bu gelişmeler sonrası Facebook’un piyasa değeri 56 milyar dolar azalırken,  Zuckerberg’in net serveti 7.2 milyar dolar azalarak 82,9 milyar dolara düştü.

Mark Elliot Zuckerberg Kimdir?

(14 Mayıs 1984), Amerikada bilgisayar programcısı, girişimcisi ve sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu. Zuckerberg, 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nden girişimci arkadaşları Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Chris Hughes ile şu anda CEO’su olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook’u kurarak dünyanın şu anki en genç zengini olmasıyla tanınmaktadır. 2010 yılında ise Time dergisince, Yılın Adamı seçilmiştir. 2020 yılı Mayıs ayı itibarıyla kişisel serveti 80 milyar Amerikan Dolarıdır..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.