Akademisyen ve Mevaris markasının Kreatif Direktörü olan Fatoş Altınbaş’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve büyük bir heyecanla hazırladığı kitabı Stones of the Grand Bazaar okuyucuyla ve mücevher meraklılarıyla buluştu. Kapalıçarşı’nın 1460 yılından bu zamana kadar var ettiği ve nesillerden nesillere yaşattığı kültürel ve sanatsal zenginlikleri, mücevherat mesleğinin dönüşümünü ve Türkiye’de mücevheratı markalaştıran ilk ailelerden biri olarak, kendi ailesinin de hikayesinin anlatıldığı kitap, ülkemizi ve ülkemizin geleneksel sanatlarından sayılabilecek mücevherat mesleğini en güzel anlatan kaynaklardan biri olarak tüm dünyada satışa sunuldu.
500 yıllık Kapalıçarşı geleneğinin mücevherat ustalarına saygı duruşunda bulunan ve kıymetini hiç yitirmemiş dünyasına ışık tutan kitap için 25 usta ile görüşen Fatoş Altınbaş’ın onlardan öğrendiği bilgiler ve hikayelerle zenginleştirdiği kitabının fotoğraflarını ise Emre Doğru ölümsüzleştirdi.
Kitap tanıtımı için Londra’da bulunan Fatoş Altınbaş, kitabının ve Burlington Arcade’de açtığı mağazasının gördüğü ilgiden çok memnun. Mağazasında sık sık İngiltere’nin ünlülerini ve moda influencer’larını ağırlayan Altınbaş bir süre daha Londra’da kalacak.