Fatura soygunu.. Evde kal 1000 TL öde…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs salgını nedeniyle “Evde kal” çağrısına uyan vatandaşlar gelen cep telefonu faturalarıyla şok yaşadı.

800-1000 TL arasında fatura mesajları alan vatandaşlar GSM operatörünün müşteri hizmetlerini aradıklarında internet aşımı cevabı aldı. Ancak wifi kullandıkları evlerinde dahi bu kadar yüksek fatura çıkan vatandaşlar, ayrıntılı faturalarında da internet aşımının olmadığı gördüler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ve bakanların “Evde kal” çağrısını bazı GSM şirketleri faturaya yüklenmekte buldu. Vodofone kullanan vatandaşlar gelen faturaların şokunu yaşıyor. Çünkü gelen faturalar asgari ücretin yarısı kadar. Faturayı gören vatandaşlar ise Vodofone müşteri hizmetlerini aradığında kendilerine verilen cevap ise ‘İnternet aşımı’ Mağdurlardan Müslim Sarıyar, “Benim eşimin ve kızımın kullandığı gsm vodofone. 11.06.2020 son ödeme tarihli olan faturası 878.30 TL geldi. Müşteri hizmetleriyle görüştüğümde internet aşımı olduğu söylendi. Kendilerine fatura geldiğinde eşimin telefonuna da mesaj atıyorsunuz da neden uyarı atmıyorsunuz diye sordum. Kendileri de kızımın kullandığı ve adıma kayıtlı olan telefona mesaj attıklarını ilettiler. Doğrudur mesaj atmışlar ancak telefon faturası gönderdikleri 05 Haziran 2020’den bir gün önce akşam. 20 gb internet paketi olan ve evde de Türk Telekom wifi bulunmasına rağmen kızım 20 gb bitirmiş, üzerine 500 mb verileni de bitirmiş. Onun üstüne de gelen fatura kadar internet aşmış. Bu telefon görüşmelerinin ardından arandım. Mesaj parası alınmayacağı söylendi. Ayrıca vodofone yetkilisi aradığında belki kızınız telefonda bağlanırken wifi yi kapatmış olabilir dedi. Benim kızım yıllardır telefon kullanıyor. O kapatma işi de tesadüfdür ki evde kal çağrısı sonrası mı oldu.

İnternet kesintisi mesajı gelebiliyormuş

07.06.2020 günü kızımın telefonuna internet dolduğu için kesildiği yönünde mesaj geldi. 5 gb almasını söyledim. Demek ki internet kesinti yapılabiliyormuş” diye konuştu.

Vodofone ayrıca bununla kalmadığını da belirten Sarıyar, “Benim hattım da vodofone. Çalıştığım şirkete devrettim. Sadece 70 TL hat taşıma ücreti çıkardılar. Şirketim de kabul etti. Ancak aylar sonra arandım ve 500 TL oldu sonrasında da avukat aradı ve bin tl üzerine çıktığını söyledi. Şimdi eğer bir borç varsa başka bir yere devir işlemi oluyor mu. Tabii ki olmuyor. Bunu müşteri hizmetleri de doğruluyor. Ama borç olduğunu öne süren vodofone devir işlemini tamamladı ve aylar sonrasında uçuk bir fatura çıkardı peşinden de icra takibi başlattı.

Sosyal Medyada Vodafone mağdurları

Vodafone şirketinin bu şekilde mağdur ettikleri vatandaşlar ise sosyal medyadan “Vodofone mağdurları” adlı paylaşımlar yaptıkları görüldü. Aynı şekilde geçtiğimiz mayıs ayı sonu ve haziran ilk haftasında onlarca vatandaşa aynı şekilde çok yüksek faturalar geldiği ve hepsine de internet aşımı olduğu söylendi.  Haberkimde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.