Fazıl Say’ın yeni kitabı okurlarla buluşmaya hazır…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fazıl Say’ın yazdığı Suya Yazılan isimli kitap, 28 Ağustos’tan itibaren raflardaki yerini alacak.

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ın yeni kitabı “Suya Yazılan” 28 Ağustos tarihinde okuyucu ile buluşacak. Romancı Yayınevi etiketiyle raflarda yerini alacak olan Suya Yazılan; sanatçının müzikteki birikiminin yanı sıra anılarını, düşüncelerini, hayata dair tecrübelerini, kültür sanat hayatı üzerine fikirlerini, dünya görüşünü ve hayallerini tüm yalınlığı ile paylaştığı yazılardan oluşuyor. Kitapta ayrıca son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ve karantina döneminde, sanatçının süreci nasıl yaşadığını, üretimini, yaşamından kesitleri paylaştığı samimi yazılar da yer alıyor.

‘Suya yazılmış gibidir çoğu kez hayat’

Sanatçı, dördüncü kitabı olan “Suya Yazılan” ile ilgili şunları söylüyor; “Elli yaşımdayım artık. Yapmak istediklerimde yolun yarısındayım daha. Ne söylersek söyleyelim ne yaşarsak yaşayalım ne yazarsak yazalım, nafile bir imkânsızlıktan fazlası değildir anlattığımız. Suyun üzerine yazı yazmanın imkânsızlığı vardır her birinde. Ruhumuzda, aklımızda, kalbimizde sert rüzgârlar estiren tüm duygu ve düşünceler, bir gün ardında hiçbir iz bırakmadan silinip gidecek. Yolun yarısında bile olsak, suya yazılmış gibidir çoğu kez hayat.”

Fazıl Say’ın “Uçak Notları”, “Yalnızlık Kederi”, “Akılla Bir Konuşmam Oldu “adında üç kitabı daha bulunuyor. Romancı Yayınevi’nden çıkan Suya Yazılan’ın editörlüğü Senem Tekinkoca’ya ait, dizgi Ceyda Çakıcı Baş, kapak ise Toygun Özdemir imzası taşıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.