Fransız Rüzgarları Esti!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa’da geçtiğimiz Mayıs ayında ilki gerçekleşen Geleneksel Dünya Mutfakları davetinin Haziran ayı konuk ülkesi Fransa oldu.

 

Hilton Dalaman Genel Müdürü Hakan Alpay’ın ev sahipliğinde, 19 – 21 Haziran tarihlerinde gerçekleşen davete, Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, Basın Ateşesi İlgi Hayda, Fransa İzmir Fahri Başkonsolosu Zeliha Toprak, Üniversiteler Arası İşbirliği Ateşesi Valerie Le Galcher-Baron ve Cemiyet hayatının ünlü isimleri katıldı.

 

Renkli görüntülere sahne olan davette Chef Bülent Yıldız, Chef Liam Smith- Laing ve Chef Andrew Chelley’ in hazırladığı özel menü konuklara ikram edildi. Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach’ın tavsiyeleriyle özel olarak hazırlanan menü konuklardan tam not aldı.

 

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa’ nın Genel Müdürü Hakan Alpay, davette söz alarak; kültürler arası iletişimin güçlenmesi adına damak tadının güçlü bir unsur olduğunu ve insanlık tarihine denk olan mutfak kültürlerinin tanıtımına katkıda bulunmaktan ötürü gurur duyduklarını belirtti. Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach’ın projeye olan yakın ilgisinden ve değerli işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Genel Müdür Hakan Alpay, her ay farklı bir ülkeyi konuk ederek etkinliğe devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach ise Türkçe olarak yaptığı konuşmada; Hilton Dalaman tarafından kendilerine önerilen projede yer almaktan büyük heyecan duyduklarını belirtti.

 

Ördek, tavşan eti gibi Fransız Mutfağının vazgeçilmezlerinin yer aldığı özel menünün yanı sıra, 19 -21 Haziran tarihleri arasında 800 misafirin konakladığı Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa’da Fransa’dan özel olarak getirilen çikolatalar, peynir ve tereyağı çeşitleri, Fransız mutfağının sıcak, soğuk yemekleri ve tatlıları açık büfeden misafirlere ikram edildi.

 

Fransız müzikleri eşliğinde, kültürel aktivitelerle ilgili broşür ve kitapçıkların da misafirlere dağıtıldığı etkinlik süresince, konuklar kendilerini adeta Cote d’Azur’ de hissetti.

 

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Başkonsolos Muriel Domenach, Hilton Dalaman Genel Müdürü Hakan Alpay Esra Dalgıç- Başkonsolos Muriel Domenach, Ayşe Azizoğlu Fransa Başkonsolosluğu Üniversiteler arası İlişkiler ataşesi Valeri Galcher le Baron,  Fransa İzmir Fahri Başkonsolosu Zeliha ToprakZafer Kozanoğlu ,Esra DalgıçGülgün - Öner Tüzün, Semra Tinaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.