Genç İş İnsanları Antalya’da buluştu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRKİYE Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen TÜGİK İş Zirvesi  Antalya’da gerçekleşti. Açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dünyanın yapay zekanın biyolojiyle, fizikle buluştuğu bir döneme girdiğine işaret etti.

Belek turizm bölgesindeki beş yıldızlı otelde gerçekleşen zirveye, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, Türkiye genelinden genç iş insanları katıldı. Eğitimin ekonomiyle bağlantılı olması durumunda demokrasinin de geliştiği ve eğitim, ekonomi, demokrasi üçlüsünün birbirini besleyen temel kavramlar olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dünyanın yapay zekanın biyolojiyle, fizikle buluştuğu bir döneme girdiğine işaret etti. Selçuk, “Güçlü ekonomilerin güçlü eğitim sistemleriyle bağlantılı olduğunun farkındayız, önümüzdeki süreçte iş ve işlemlerin belki yüzde 80’inin otomasyona, robotlara tabi olacağı bir sistemden söz ediyoruz” dedi. Bakanlık olarak öncelikle öğretmen niteliğini çok önemsediklerini kaydeden Bakan Selçuk, “Hiçbir ülkenin eğitim sisteminin kalitesi öğretmenin niteliğini aşamaz. Dolayısıyla aslolan öğretmenin doğasına hizmet etmektir, saygı göstermektir. Öğretmenin itibarını yükseltmek, değer vermek ve yetişmesinde çok köklü tedbirler almaktır. Dün Yükseköğretim Kurulu ile beraber öğretmen eğitimi konusunda yeni bir başlangıca imza attık” dedi.

TÜGİK 20 Okula kişisel beceri atölyesi kuracak

Milli Bakanı Ziya Selçuk, okullardaki kişisel beceri atölyelerinin bağışlarla kurulduğu ve bu konuda genç iş insanlarından da okullarda yeni kişisel gelişim atölyeleri kurulmasına yönelik destek talebinde bulundu. Bakan Selçuk’un bu talebi üzerine TÜGİK Başkanı Erkan Güral, TÜGİK olarak 20 okulda kişisel beceri atölyesi yapacakları sözünü verdi. Güral, ayrıca yenilenecek 5 okulun seramik ihtiyaçlarının da Kütahya Seramik tarafından karşılanacağını söyledi.

Genc-is-insanlari-Antalya-da-bulustu Erkan Güral genc-is-insanlari-antalya-da-bulustu-

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.