Güneştekin’den sağlık çalışanlarına destek…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Usta sanatçı Ahmet Güneştekin Covid-19 salgınıyla fedakârca mücadelede eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla, Artam Antik A.Ş. müzayede evi tarafından düzenlenecek bağış müzayedesine piyasa değeri 150 bin lira olan eserini bağışladı.

Konoravirüsle mücadelede en ön saflarda mücadele veren kahraman sağlık çalışanlarına bir destek de sanattan…
Usta sanatçı Ahmet Güneştekin Covid-19 salgınıyla fedakârca mücadelede eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla, Artam Antik A.Ş. müzayede evi tarafından düzenlenecek bağış müzayedesine piyasa değeri 150 bin lira olan eserini bağışladı. Güneştekin’in “Zeus’un Taşıyıcısı” adlı eseriyle birlikte çok sayıda sanatçının ve koleksiyonerin eserlerini bağışladığı müzayededen sağlanacak gelir İstanbul Tıp Fakültesi Vakfına bağışlanacak. Müzayede 30 Mayıs Cumartesi günü internet üzerinden online olarak gerçekleşecek.

Artam Antik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Artam “Salgın ile mücadelede hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, ön saflarda yer alan başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Tamamı İstanbul Tıp Fakültesi Vakfına bağışlanacak müzayedede çok iyi eserler bir araya geldi, sanatseverler hem iyi işlere sahip olabilir hem de sağlık çalışanlarımıza destek olabilirler” dedi. “En yüksek teklifi veren alıcılar, tüm tutarı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi vakfı hesaplarına yatırarak eserlere sahip olabilecekler. Bağış müzayedesine eserlerini bağışlayan sanatçılarımıza ve koleksiyonerlere çok teşekkür ediyoruz.”

Bağış müzayedesinde Ahmet Güneştekin’in “Zeus’un Taşıyıcısı” adlı son dönem eseriyle birlikte, Devrim Erbil’in “İstanbul Kuşbakışı ve Renk” konulu tuval çalışması, Ahmet Oran’dan görkemli bir soyut çalışma ile Ekrem Yalçındağ’ın “Mor”, Kemal Önsoy’un “Ağaç”, Azade Köker’in “Sarı Koltuk” ve Fevzi Karakoç’un “Atlar” adlı eserleri ilk kez satışa sunulacak. Bağış müzayedesinin gerçekleşmesinde büyük payı olan ArtON galeri, önde gelen sanatçıları Ahmet Çerkez, Burcu Erden, Erman Özbaşaran, Olcay Kuş, ve Olgu Ülkenciler’in eserlerini bağışladı.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.