İş Bankası’nda Hakan Aran dönemi başlıyor…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü’ne Banka’nın Genel Müdür Yardımcısı olan Hakan Aran’ın atanmasına karar verildi. Adnan Bali Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

İş Bankası, Yönetim Kurulu üyelerinin görev dağılımını ve Hakan Aran’ın Genel Müdür olarak atanmasını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Açıklamada, “Yönetim Kurulumuzun 1 Nisan 2021 tarihinde yapılan toplantısında, Sayın Adnan Bali’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Yusuf Ziya Toprak’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçilmesi ve Bankamız Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hakan Aran’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben Genel Müdür olarak atanması kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Banka yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti:

Kurumsal Yönetim Komitesi: Ersin Önder Çiftçioğlu (Başkan),Feray Demir (Üye),Sadrettin Yurtsever (Üye) ve Neşe Gülden Sözdinler (Üye),

Kredi Komitesi: Hakan Aran (Başkan),Adnan Bali (Üye),Feray Demir (Üye),Yusuf Ziya Toprak (Yedek Üye) ve Fazlı Bulut (Yedek Üye),

Ücretlendirme Komitesi: Adnan Bali (Başkan) ve Feray Demir (Üye)

Adnan Bali, 6 Ocak’ta düzenlediği basın toplantısında genel müdürlük görevini mart ayı itibariyle bırakacağını söylemişti. Bali, İş Bankası Genel Müdürlüğü’ne genel müdür yardımcısı Hakan Aran’ı önerdiklerini duyurmuş, kamuda bir görev üstlenip üstlenmeyeceğine yönelik bir soruya “Hiçbir zaman siyaset düşünmedim, düşünmeyeceğim” yanıtını vermişti.

Hakan Aran Kimdir?

İş Bankası’nın yeni genel müdürü Hakan Aran, 1990 yılında İş Bankası’nda Yazılım Uzmanı olarak göreve başladı. Aran, 2005 yılında Yazılım Geliştirme Bölüm Müdürü oldu. Aran 2008’de ise Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Operasyonlardan, Dijital Bankacılıktan ve teknolojiden sorumlu olarak Banka’nın önemli dönüşüm programlarında görev alan Aran, İş Bankası Rusya YK Başkanlığı, Anadolu Sigorta YK Başkan Vekilliği, Türk Telekom YK üyeliği görevlerinde bulundu. 1968 yılında Antakya’da doğan Hakan Aran, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, 2000 – 2001 yılları arasında Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme yüksek lisans programını tamamladı. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Bankacılık Doktorası yapmakta olan Aran, evli ve üç çocuk babası.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.