İş Dünyasından Cumhuriyet Bayramı mesajı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş dünyasının temsilcileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajları yayımladı. Mesajlarda, birlik ve beraberlik çağrıları yapılırken Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkılması istendi. Atatürk’ün devrimlerinin önemine de vurgu yapılan mesajlarda, büyük Türkiye’nin, Cumhuriyetin temel ilkeleriyle daha da büyüyeceği ifade edildi.

TÜSİAD / Türkiye Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği

■ “Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana çağdaş, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti anlayışında hayat bulan Cumhuriyet değerleri bugünümüze ve geleceğimize ışık tutmaya devam ediyor. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kurucu kuşağımızı saygı ve minnetle anıyoruz.”

Rifat Hisarcıklıoğlu  / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB)

■ “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde bütün bir milletin desteğiyle verilen milli mücadelenin ardından kurulan Cumhuriyetin en değerli fazilet. Cumhuriyet bir asra yaklaşan süreç içinde her geçen gün daha da güçlendi. Bizden öncekiler, sonrasında da bizler ömürlerimiz boyunca bu güzel yapıya katkı vermeye çalıştık. Eminim ki bizden sonraki nesiller de Atatürk’ün ‘Cumhuriyet daima payidar kalacaktır’ sözünü ilelebet gerçek kılacaklar ve hassasiyetle, özenle korumaya devam edeceklerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet, minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.”

Şekip Avdagiç / İstanbul Ticaret Odası Başkanı

■ Ortak tarih, kader ve amaç birliği temelleri üzerinde bizleri geleceğe taşıyan Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümü kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Erdal Bahçıvan / İstanbul Sanayi Odası Başkanı

■ “Laik, demokratik ve özgürlükçü değerler eşliğinde çağdaş bir Türkiye yaratmak için Atatürk’ün bize armağanı olan Cumhuriyetimizin 98. Yılı kutlu olsun. Bu topraklarda Cumhuriyetin sonsuza dek var olmasını diliyorum.”

Pınar Kalkavan Sesel  / Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Başkanı

■ “Demokrasinin, bilimin ve aklın ışığında bizleri ileriye götürecek yegâne değer olan Cumhuriyet, milletimizin en önemli pusulası olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümü münasebetiyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, halk iradesinin üstünlüğü ve demokrasi uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Tamer Kıran / İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı

■ “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıl dönümüne erişmenin gurur ve sevincini yaşıyoruz. Kadını, erkeği, yaşlısı, genci ile birlik ve beraberlik içerisinde millet olarak verdiğimiz büyük kurtuluş mücadelesinin ardından ilan edilen cumhuriyet, egemenliğimizin, bağımsızlığımızın, demokrasimizin teminatıdır. Sorunlarla dolu bir coğrafyanın ortasında şahit olduğumuz acı olaylar; huzurlu, mutlu, barış içinde yaşayacağımız bir gelecek için Cumhuriyet kazanımlarının kıymetini anlamamız ve en iyi şekilde sahip çıkmamız önemli birer vesile olmaktadır. Cumhuriyet’in 100. yılına az bir zaman kala dünyada ortaya çıkan hızlı ve önemli değişimlere karşı iş dünyası olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek için büyük çaba ve gayret göstermekteyiz. En büyük amacımız, bu kritik dönemde bilim, teknoloji ve inovasyonda gerekli dönüşümlerin gerçekleştirilmesinde üzerimize düşen payı layıkıyla yerine getirerek, Türkiye’mizin çağa ayak uyduran ülkeler arasında yerini alması için çalışmak olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.