İzmir Koruncukköy Urla’da “Muhteşem” Açılış…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı, İstanbul’daki Koruncukköy Bolluca’da bugüne kadar yüzlerce çocuğa sıcak bir yuva sağladı ve sağlamaya devam ediyor. Vakıf şimdi de Türkiye’nin dört bir yanından gelecek, eğitim hakkı risk altında olan çocuklara hak ettikleri koşulları sağlamak için Koruncukköy Urla’nın kapılarını açmanın mutluluğunu yaşıyor.

2011 yılında Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Yoleri’nin Meral Okay ve Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcısı Timur Savcı ile Koruncuklar için başlattıkları işbirliği desteğiyle yola çıkılan proje; Meral Okay’ın zamansız vefatından sonra onun anısına TİMS Productions ve Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncularının katkılarıyla ilerledi. Sürece İzmir Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası’nın katılması ve Vakfın destekçilerinin verdiği güçle hızlanan Koruncukköy Urla’nın yapımı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Projeye en başından bu yana destek veren başta Halit Ergenç ve TİMS Productions sahibi Timur Savcı ve Banu Savcı olmak üzere, dizinin oyuncularından Selma Ergeç, Berrak Tüzünataç’ın yanı sıra Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu, cemiyet ve iş hayatının önde gelen isimlerinin katıldığı açılışa Cihan Okan ve orkestrası Meral Okay şarkılarıyla renk kattı.

Vakıf Başkanı Avukat Figen Özbek, Koruncukköy Urla’nın yapım sürecini anlatan kısa bilgiler paylaştı: “Kuruluşumuzun 40.yılında ihtiyaç sahibi çocuklara İzmir’de hizmet verecek olmamız bizi çok gururlandırıyor. Daha çok çocuğa ulaşarak onları eğitimli, çağdaş bireyler olarak hayata kazandıracağımız için çok heyecanlıyız. Sivil Toplum Kuruluşları kendilerine inanan gönüllüleri ve destekçileri sayesinde güçlenirler, işte bugün burada el ele vererek büyük projelere imza atılabileceğini hep birlikte görüyoruz. Koruncukköy Urla hepinizin eseridir.” dedi.

koruncuk 1 koruncuk

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.