Johnny Depp’in 50 milyon dolarlık davası kabul edildi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meslektaşı Amber Heard ile olaylı bir şekilde boşanan oyuncu Johnny Depp’in eski eşiyle hukuk mücadelesi devam ediyor. Heard’e şiddet uyguladığı iddiasıyla kariyerinde düşüş yaşayan Depp’in, eski eşine açacağı 50 milyon dolarlık itibar davası mahkeme tarafından kabul edildi.

Dünyaca ünlü aktör Johnny Depp (58), Amber Heard (35) ile 2016 yılında olaylı bir şekilde boşanmış ve sonrasında eski eşiyle davalık olmuştu. Ancak ikili arasında yeni bir dönem başlıyor. ABD mahkemesi, eski eşine şiddet uyguladığı iddiasıyla kariyerinde düşüş yaşayan Depp’in 50 milyon dolarlık itibar davasını kabul etti. Amber Heard, davanın açılmaması için verdiği mücadeleyi kaybetti. Depp, 2018’de Washington Post gazetesinde Heard’ün yazdığı makalede kendisini tüm dünyaya ‘dayakçı koca’ olarak gösterdiğini, sahte bir kurbanı oynadığını öne sürmüştü. Bu makale sonrası dünya çapında kadın hareketlerinden büyük destek gören Amber Heard’ün yalan söylediği üç ay önce ortaya çıkmıştı. Makaleyi kendisinin yazdığını süren oyuncunun adına makaleyi, Amerikan Sivil Özgürlükler Sendikası’nın (ACLU) yazdığı belgelenmişti. Amber Heard, boşanma tazminatı olarak Depp’ten aldığı 7 milyon doların yarısını ACLU’ya vereceğini söylüyordu. Johnny Depp, bu bağışın yapılmadığını da ortaya çıkardı. Heard, böylelikle elçisi olduğu sendikanın dünya çapında duyulmasını sağlamıştı. Johnny Depp, geçtiğimiz günlerde kamuoyundaki imajının ‘Minamata’ filminin izleyiciyle buluşmasının önüne geçtiğini ileri sürmüştü. Depp, ‘W. Eugene Smith’ karakterine hayat verdiği filmin, şubat ayından beri vizyona girmemesine isyan etmişti. Yapımcılara işaret eden ünlü aktör, “O kişilerin gözlerinin içine baktık ve trajedileri istismar etmeyeceğimize söz verdik. Bu film yaşananlara saygılı olacaktı! Pazarlıktaki payımıza düşeni yerine getirdiğimize inanıyorum ancak sonradan gelenler de kendilerininkini yerine getirmeli.” şeklinde konuşmuştu. “Bazı filmler izleyicilere dokunur… ve bu ‘Minamata’dakileri ve benzer şeyler yaşayan diğerlerini etkiler.” ifadelerini kullanan Johnny Depp, sırf Hollywood kendisini boykot edecek diye bu hikayenin izleyiciye ulaşamadığını belirtti. The Sunday Times’ın aktardığına göre; Depp, The Sun’ın yayın hakları sahibi News Group Newspapers’a açtığı iftira davasını kaybetmesinin ardından ilk kez röportaj verdi.

Mayıs 2016’da yaşandığı iddia edilen olayda Johnny Depp’in, lüks evi kasıp kavurduğu ve Heard’e telefonla şiddet uyguladığı öne sürülmüştü. O dönem olay yerine ilk giden iki polisin herhangi bir suç kanıtı bulamadığı aktarılmıştı.

Depp, kendisini “Eşini döven biri.” diye niteleyen haber nedeniyle The Sun gazetesine açtığı davayı kaybetmişti.

Londra’da görülen dava, Heard açısından da önemli bir zafer anlamına geliyordu. Ancak Depp’in Heard’e açtığı ve ABD’de görülecek 50 milyon dolarlık dava henüz sonuçlanmış değil.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.