Karadeniz Holding’de bayrak değişimi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karadeniz Holding CFO’su İbrahim Selami Çolak, operasyonel görevlerini Seyfi Sarıçam’a devretti.

Dünyanın en büyük enerji gemisi filosuna sahip Karadeniz Holding’de üst düzey görev değişimi gerçekleşti. Şirket açıklamasına göre, son 16 yıldır grubun gelişimi ve büyümesine önemli katkılar sunan Karadeniz Holding CFO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Selami Çolak, CFO’luk görevini Seyfi Sarıçam’a devretti. Bu değişim sonrası İbrahim Selami Çolak, Karadeniz Holding Grubunun yeni dönem büyüme yolculuğuna değer katmaya devam edecek. Seyfi Sarıçam, Karadeniz Holding CFO’su olarak holding ve bağlı tüm şirketlerde finansal faaliyetlerin planlanması ve yürütülmesinden sorumlu olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karadeniz Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Orhan Karadeniz, “2008 yılından bugüne yol arkadaşlığı yaptığımız İbrahim Selami Çolak’a Grubumuza verdiği hizmetlerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum. Kendisi, Grubumuzun son 16 yılda kat ettiği büyümeye önemli katkılar sundu. Finans alanında ortaya koyduğu vizyon, yenilikçi yaklaşım ve insan odaklı çalışmalarıyla hem kurum kültürümüzün inşasında rol aldı; hem de tüm ekibimizin gönlünde özel bir yer edindi. Çolak operasyonel görevlerini devretmekle beraber Grubumuzun gelecek yolculuğunda da yanımızda yer alacak; kendisinin birikim ve tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz. Yeni CFO’muz Seyfi Sarıçam’ı yeni görevi için kutluyorum. Sarıçam’ın bugüne kadar ulusal ve uluslararası firmalarda denetim, yatırım bankacılığı, danışmanlık ve üst düzey finans yöneticiliği görevleriyle edindiği engin deneyimi Grubumuza aktararak Karadeniz Holding’in uluslararası enerji piyasasındaki liderliğini güçlendireceğine ve büyüme hedeflerimize önemli katkılar sunacağına gönülden inanıyorum” dedi.

76 yıldır başta enerji olmak üzere, finans, gayrimenkul ve gemi inşa sektörlerinde önemli bir başarı hikayesi yazan Karadeniz Holding; 25 yılı aşkın bir süredir uluslararası enerji sektörünün en önemli oyuncularından biri konumunda. Bugün 4 kıtada, 2 bin 600 çalışanıyla faaliyet gösteren Grup, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Guyana, Yeni Kaledonya, Fildişi Sahili, Gana, Mozambik, Gambiya, Sierra Leone, Guinea Bissau, Gabon ve Senegal gibi birçok ülkenin %10-%100 oranındaki elektrik üretimlerini karşılıyor. Yeni dönemde de yatırımlarıyla global enerji piyasasındaki konumunu güçlendirmeye odaklanan Karadeniz Holding’de Seyfi Sarıçam, grubun yeni finansal lideri olarak büyüme hedeflerine katkı sunacak.

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezunu olan Seyfi Sarıçam, 1999 yılında NYU Stern School of Business’dan MBA derecesini aldı. Denetim, yatırım bankacılığı ve danışmanlık sektörlerinde çeşitli ulusal ve uluslararası kurumlarda çalışan Sarıçam, son sekiz yıldır CFO olarak bir holdingde görev yapmaktaydı.