Mavinin muhteşem tonları…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koh Phi Phi, Tayland’ın açık ara en popüler ve turistik adası. 

İnsanlar adaya akın akın  geliyor. Özellikle yüksek sezonda o kadar kalabalık oluyor ki adanın kapasitesi bu kadar talebi kaldıramıyor. Bize kalırsa buranın en güzel yanı Plankton Turu gibi çok özel deneyimler bulunan bir yer olması ama insanların beklentisi genelde bu olmuyor. Buraya herkes Maya Bay’ı görmeye ve üniversiteliler arasında nam salan gece hayatı için akın ediyor.

Koh Phi Phi’yi muhteşem güzelliğinden dolayı binlerce insan her yıl burayı  ziyaret ediyor. O yüzden kendiniz ziyaret edin ve kararınızı verin deriz.

Önemli not:
Tayland’da gitmeden tek bir yazı okuyacaksanız o kesinlikle bu Tayland’da gezilecek yerler yazısı olmalı. Bunun ne kadar altını çizsek yetmez. Bu yazıda Tayland’da yapılacak en güzel aktiviteleri göreceksiniz ve bütün tatil planlarınıza yön verecek.

Öncelikle, Ko Phi Phi’nin Tayland’daki en pahalı tatil yerlerinden biri olduğunu söylememiz gerek.

Konaklama Fiyatları

Pansiyon fiyatları – Yurt odaları 325 Baht ’tan ve özel odalar 850 Baht’tan başlar.
Ucuz otel fiyatları -Ekonomik otellerde klimalı çift kişilik özel odanın fiyatı ortalama 1,500-2,855 Baht . Eğer daha fazla lüks isterseniz fiyatların sınırı yok.

Yeme – İçme Fiyatları

Yemek Maliyeti – Ton Sai köyünde en ucuz yemekleri yiyebilirsiniz. Sahil kenarındaki yerel restoranlarda yemekler 60-100 Baht ‘tır. Sahil yakınlarında ve kasabada, yerel yemekler 200 Baht ’tan başlar.

Ulaşım Fiyatları

Phi Phi’de taksi veya otobüs yok, adanın etrafı yürüyerek veya bisikletle geziliyor. Adalar arasında seyahat etmek için en iyisi  long-tail boat (Tayland’ın otantik uzun kuyruklu teknesi) kullanmak. Saati 200 – 300 Baht.

Adanın en klasik ritüeli bu: Gün batarken zirveden Phi Phi Le ve Phi Phi Don’u panoramik manzarasını seyretmek. Zirvesindeki view point’e yürümek yaklaşık 20 dakikanızı alıyor. 186 metrede olduğu hatırlatır kendini fit bulmayanların daha fazla vakit ayırmasını öneririz. Yapılan en klasik hatalardan biri gün batımına 20 dakika kala yola çıkmak. Böyle bir riske girmeyin, küçük bir yanlış hesapla gün batımını kaçırma riskiniz var. Artı, biraz erken davranıp, kendinize iyi bir seyir yeri de kapmak isteyebilirsiniz. Ormanın içinden geçen yol boyunca size maymunlar eşlik edecek  Zirvede içecek yada bira alabileceğiniz bir yer var. Üç önemli notumuz var:
1. Mutlaka yanınızda sinek kovucu sprey olsun. Yoksa sizi çiğ çiğ yerler.
2. Dönüş yolunda karanlığa kalacaksınız. El feneriniz varsa iyi olur. Yoksa size 20 dakika ışık yapmaya yetecek telefon şarjınız olsun.
3. Günbatımı kalabalık olabilir. Kalkabilirseniz gündoğumu da iyi bir zaman.

Koh Phi Phi 2 Koh Phi Phi 1 Koh Phi Phi 3

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.