Mercedes-Maybach S580 görücüye çıktı….

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

S Serisi ailesinin en üst düzey üyesi olan 2021 Mercedes-Maybach S580 görücüye çıktı.

Mercedes-Maybach S580, “lüksün yeni adı” sloganı ile tanıtıldı. Gerçekten de lüks araç sınıfları içerisinde en iyilerden biri olacak olan yeni serinin, tam bir prestij aracı olduğunu görmüş olduk. Aracın tasarımı tamamen konfor odaklı olarak hazırlanmış. Genişletilmiş olan bir kabin kullanan yeni seri, 180 mm kadar aks aralığını uzatmış durumda. Bu da aracın biraz daha genişlemesini sağlamış olan detaylardan. Elde edilen kazanç, arka koltuklar için kullanılmış. Tekli koltuk mantığında ilerleyen koltuklar çok daha geniş bir alana sahip. Aracın özel bir de modu var. Şoför modu olarak tanıtılan bu moda geçiş yaptığınız zaman, sürücü koltuğunun yanındaki koltuk öne doğru katlanıyor ve arka koltuk alanı genişletiliyor. Tam bir konfor düşkünü.

Özel döşemelerle zenginleştirilmiş olan Mercedes-Maybach S580 için sadece koltuklar dikkat çekmiyor. Bunun aynında şarap soğutma sistemi, elektrikli tepsi gibi ek özellikler de var.

Yolcuların konforunu arttırmak için araçta tam 5 ekran var. Bu özel bir bilgi eğlence sisteminden güç alan özel bir sistem. MBUX adı verilen bilgi eğlence sistemi, arka koltuklar için ve orta konsol için sunduğu ekranlarla dikkat çekiyor.

Arka koltuklar için tablet şeklinde olan ekranların en büyük olanı orta konsolda yer alan 12.3 inçlik ekran. Sürücü kısmında yer alan ekranın dışında arka kısımdaki ekranlar da 11.6 inç.

Dış Tasarım Ayrıntıları

Tasarımda iç kısımda bu yapıyı yansıtıyor ama kısaca Mercedes-Maybach S580 dış tasarımından da söz etmek istiyorum. Aracın dış tasarımında geniş sedan yapısına yer verilmiş. Önce Maybach yazısının metal çıtalarla yazıldığı ızgaralar dikkat çekiyor ama bu ızgaranın altında tampon bölgesinde de ince bir ızgara bölümü var.

Arka kısımdaki çift egzoz çıkışı ve çift renkli gövde yapısı gibi oynamaların dışında Mercedes-Maybach S580 modelinin jantlar için de 20 inç seçeneğinin sunulduğunu belirtelim. İsteğe göre bu kısımda 21 inç seçimi de yapılabilir. Tasarımlardan sonra geçelim motora.

Mercedes-Maybach S580 Motor Özellikleri

Bu derece bir araçta kullanılan motor çok önemli. Hem güç hem de atiklik sunulması lazım. Bunun için marka çift turbolu V8 motor kullanıyor. 4.0 litrelik dev motor, 503 beygir güç üretiyor ve 700 Nm gibi çok dikkat çekici bir tork değeri var. 9 ileri otomatik şanzımanlı aracın, özel olarak geliştirilen V12 motoru da olacak ama bu motor ne zaman gelecek belli değil. Aracın motor özellikleri çok iyi ama sürüş deneyimi de çok iyi. Dünyada ilk defa Mercedes-Maybach S580 modelinde kullanılan bir sistem var. Sanal gerçeklik destekli HUD sistemi, aracın gideceği rotanın sanal gerçeklik üzerinden sunulmasını sağlıyor. Mercedes-Maybach S580’in 2021 yazında piyasaya çıkması bekleniyor. Avrupa fiyatı 200.000 $ ‘dan başlıyor.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.