Metro’nun Gürcistan yatırımları Tiflis ile sürecek…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, Gürcistan Maliye Bakanı ve Ekonomi Bakanını ziyaret ederek, yeni yatırım projelerini görüştü.

Türkiye’nin yanı sıra Gürcistan’da da yaptığı yatırımlarla kendisinden söz ettiren Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, Batum’un ardından Tiflis’te de yatırımlara başlanacağını belirtti. Öztürk, 16 Mart Perşembe günü gerçekleşen Gürcistan ziyaretinde ilk olarak Gürcistan Maliye Bakanı Dimitri Kumsishvili’yi makamında ziyaret etti. Öztürk’ün Batum’da yaptığı yatırımlara desteğini bugüne kadar esirgemeyen Kumsishvili, Metro Holding iştiraklerinden Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş’nin Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti ve liman kenti Batum’da 5 yıldızlı otel, rezidans ve alışveriş merkezini kapsayan projesinde tamamlanan ve Gürcistan’ın en büyük ve en lüks oteli unvanını alan Batum Euphoria Hotel Resort’ün açılışını da gerçekleştirmişti. İkili ziyarette hem var olan yatırımları değerlendirdi hem de yapımı devam eden projeleri konuştu. Ardından Gürcistan Ekomomi Bakanı Giorgi Gakharia’yı makamında ziyaret eden Öztürk, Batum’un ardından Tiflis’te de yatırımların başlayacağı bilgisini paylaştı.

ÜLKEDEKİ BEŞİNCİ BÜYÜK YATIRIMCI METRO

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada,  Metro’nun Gürcistan’daki en büyük yatırımcılar arasında yer aldığını ifade etti. Gürcistan İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, Gürcistan’a en kapsamlı yatırım yapan 10 şirket arasında Metro Avrasya Georgia’nın beşinci sırada olduğunu belirten Öztürk, Gürcistan hükümetinin ülkede yatırım yapmak isteyenlere her türlü kolaylığını gösterdiğini ve ülkenin en güvenli ülkeler arasında yer almasının yatırımcı için büyük avantaj olduğunu kaydetti.

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk Batum’da inşa ettirdiği Türk Koleji’ni de ziyaret ederek, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı.  Öztürk; “Batum Türk Koleji’nde özellikle birinci sınıf öğrencilerinden istiklal marşımızı dinlemekten gurur duydum” ifadelerini kullandı.

2017-03-16-PHOTO-00000010 2017-03-16-PHOTO-00000012 2017-03-16-PHOTO-00000013

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.