Milyon dolarlık bağış için imzalar atıldı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İşadamı Uğur Özkan geçtigimiz günlerde Ankara’ya giderek Türkiye Vakıflar Birliği Başkanlığını ziyaret edip Uğur Özkan devlet vakfı kurulması için ön protokol yapıp imza attı.
Uğur Özkan Aile Hissesinden kendi payına düşecek olan 50 Milyon USD’yi Uğur Özkan DEVLET VAKFI Kurulması için bağışlayacağını açıkladı. Ünlü Sanayici İzmirli İşadamı Uğur Özkan Emeklilik sonrası Toplumsal Sorumluluk Projesi Olarak Aile Hisse Satışından kendi payına düşecek olan 50 Milyon USD’yi Uğur Özkan Devlet vakfı  kurulması için bağışladı.
Özkan Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamana Altınordu Spor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ım kardeşi olan işadamı Uğur Özkan, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan aile içi hisse paylaşımından kendi payına düşecek olan Payından 50 Milyon USD’yi kendi adına devlet vakfı kurulması için bağışlayarak gönülleri fet etti. Bugüne kadar Sivil toplum örgütlerine yaptığı yüklü bağışlar ile adından söz ettiren ünlü işadamı bundan sonra kendi adına kurulacak olan ‘Uğur Özkan devlet vakfı’ adı altında yardımlara devam edeceğini açıkladı. Türk Sanayisinin en önde gelen  kuruluşlarından olan Özkan Demir Çelik Sanayinin hissedarlarından olan Uğur Özkan, Vakfın kurulması için bağışta bulunacağı 50 Milyon USD”yi eğitim başta olmak üzere bir çok sivil toplum örgütüne destek olarak aktaracağını iletti.
Uğur Özkan yaptığı açıklamada; Özellikle Depremden korunma amaçlı uzmanlığı olan Demir Çelik destekli yapıların yayılması,Depremde sığınmak amaçlı çelik kafes odalarının Know- how’in yayılması amaçlı yurt dışından özellikle Japonya,İngiltere,Amerika’dan uzman katılımcılar getirerek tüm Turkiye’deki Üniversitelerde eğitim seminerleri düzenleyeceklerini bu çalışmaları Özkan Ailesi olarak kendilerine misyon üstlendiklerini ifade etti.
Uğur Özkan altinordu-i4w5_cover

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.