Mirela Cerıca, Sonbahar/Kış Koleksiyonunu tanıttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü tasarımcı Mirela Cerica Sonbahar/Kış koleksiyonunu “A Hot Date Night” konseptiyle, Fairmont Quasar İstanbul’un 1610 numaralı Signature Terrace suitinde düzenlenen çok özel bir partiyle tanıttı.

Tasarımcının büyük ilgi gören ve siyah elbiselerin ağırlıkta olduğu koleksiyonunda bej satenler ve zebra desenler de yer alıyor. Feminen iddiayı sahiplenen ve her sezon dünyanın farklı noktalarında çarpıcı kampanyalara imza atan Mirela Cerica’nın yeni sezon için rotası Portekiz oldu. Çekimler Portekiz’in mistik Sintra Ormanı’nda ve aynı orman içinde yer alan Monserrate Palace’ta gerçekleşti. Yeni koleksiyon tanıtımı için gerçekleşen özel gecede setin başına Patmos’un ünlü Dj’lerinden Licht geçti. Geceye özel Londra’dan gelen ünlü Dj’in performansıyla da büyük beğeni toplayan partiye aralarında Saadet Işıl Aksoy, Tuba Ünsal, Ece Sükan, Gülcan Arslan, Ege Kökenli Duygu Özaslan, Mina Ceran, Ezgi Apa gibi çok sayıda ünlü isim katıldı.

Koleksiyonun imzası: ‘’Abartılı Düğümler’’

 

Yeni koleksiyonda güçlü tavrı ile seksi siyah tasarımlara, bej satenler ve zebra desenleri eşlik ediyor.  Akışkan satenler ve zebra deseni koleksiyon hikayesine genel anlamda mistik, romantik ve bir o kadar da kuvvetli bir katkı sağlıyor. Koleksiyonun genel formunda yer alan omuz dekolteleri ise hiç bu kadar çekici olmamıştı. Mirela Cerica “Benim hiçbir zaman -siyah küçük elbisem- olmadı. Her zaman çok renkli ve katmanlı giyinen biri olarak siyah elbiselerde de küçük ve yalın olanların yerine daima dominant, cesur ve iddialı seçimler yaptığımı fark ettim” diyerek koleksiyona dair ilhamını tanımlıyor.
Mirela Cerica denildiğinde akla ilk gelen detaylardan olan istiridyeler “Date Night” koleksiyonunda devam ederken, siyahı onore eden Sonbahar/Kış 22-23 Sezon Koleksiyonu, tasarım gücünü bu sefer bambaşka bir tasarım oyunu ile kuvvetlendiriyor: “Abartılı Düğümler” Tüm sezonlarda yoğun olarak kullanılan cut-out detaylara eklenen “abartılı düğümler” yeni koleksiyonun imzası niteliğinde. Akışkan kumaşların yanı sıra likralı payetler üzerine uygulanan düğüm detaylı elbiselere ayrı ayrı veya beraber kullanılabilecek ve kendi içlerinde farklı eşleştirilebilecek parçalar eşlik ediyor. Keskin kalıp pantolonlar, zamansız drapeli etekler, püsküllerle hareketlenen büstiyerler, bluz, pelerin ve aksesuar olarak öne çıkan eldivenler yine seçim yapmayı zorlaştıracak.

Recycled jean ve düğüm oyunları

Bu koleksiyonun en çok heyecan uyandıran kategorilerinden bir diğeri ise düğüm ve cut-out tasarım detaylarının sürprizler yarattığı “Recycled Jean” koleksiyonu. Sezonun imzası detaylarla tazelenen jean koleksiyonu çok daha feminen, gösterişli fakat bir o kadar da rahat ve zamansız formlarda karşımıza çıkıyor.