Murat Güler’in yurtdışına para kaçırdığı iddia edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Murat Güler’in borsada piyasa Manipülasyonu yaptığı için şirketlerine işlem yasağı getirmişti.

SPK geçtiğimiz günlerde borsada aracı kurum Olan RTA Labaratuvarları ve aynı zamanda A1 Capital’in Sahibi olan Güler Yatırım Holding’in patronu olan Murat Güler’in borsada piyasa Manipülasyonu yaptığı için şirketlerine işlem yasağı getirmişti. SPK geçtiğimiz günlerde Borsada Aracı Kurum Olan RTA Labaratuvarları ve aynı zamanda A1 Capital‘in Sahibi olan Güler Yatırım Holding‘in patronu olan Murat Güler‘in Borsa’da piyasa Manipülasyonu yaptığı için şirketlerine işlem yasağı getirmişti.

Yeni iddialar ortaya atıldı

Gerçekgundem.com’da yeralan habere göre borsa dünyasında bir kaç gündür yaşanan bu gelişmeler sonrasında Güler Yatırım Holding‘in sahibi Murat Güler hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. İddialara göre Güler’in piyasaya yaklaşık (30 Milyon Dolar) borcu vardı.

Bir çok işadamından işletmek üzere aldığı iddia edilen paraları kendi şirketlerine koyup borsadaki hisselerin yükselmesini sağladı, bir zaman sonra Güler’e borç veren bir çok işadamı parasını geri istedi. Ancak kapı duvarla karşılaşan alacaklıları savcılığa ve MASAK‘a Güler hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıkları iddia edilmişti.

Yurt Dışına para mı kaçırdı

Bu iddialar daha soğumadan Güler hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre; Murat Güler işlerin sarpa saracağını aylar öncesinden biliyordu,ve bu yüzden elinde avucunda ne kadar para varsa pandemi döneminden önce yurt dışına kaçırdı, başta Amerika olmak üzere Londra ve İsviçre‘de kaçırdığı paralarla yatırım yaptığı iddia edildi.

Bu yüzden (30 Milyon Dolar) piyasayı dolandırdığı iddia edilen Güler alacaklılarına maddi zorluk çektiğini parasının olmadığını söyledi. Bunun üzerine paralarını kaptırdıkları anlayan bir çok kişi Güler hakkındaki bilinmeyenleri anlatmaya başladı.

İnceleme sonucu ortaya çıkacak

Bakirkoygazetesi’nde yer alan habere göre, Güler’in iddia edildiği üzere Amerika başta olmak üzere Londra ve İsviçre‘ye paraya kaçırıp kaçırmadığı şikayetcilerin Savcılığa ve MASAK‘a verecekleri bilgiler neticedesinde yapılacak incelemeler sonucu ortaya çıkacak.

Kaynak: Gercekgundem.com

https://www.gercekgundem.com/guncel/194871/murat-gulerin-yurtdisina-para-kacirdigi-iddia-edildi

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.