Orçay 26 – 27 Ağustos tarihlerinde halka arz ediliyor…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Orçay Ortaköy Çay Sanayi A.Ş. 26 – 27  Ağustos tarihlerinde halka arz ediliyor.

Tera Yatırım’ın Halka Arzına Aracılık Ettiği; Orçay Ortaköy Çay Sanayi A.Ş. (ORCAY) 26 – 27 Ağustos tarihlerinde Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama yöntemi ile 9,90 TL’den Halka Arz Ediliyor. Orçay Ortaköy Çay Sanayi’nin Borsa İstanbul’da halka arzını gerçekleştirecek Tera Yatırım’dan yapılan açıklamada, ”Şirket, sermaye artırımı yoluyla 8.000.000 adet payın halka arzını gerçekleştirecektir. Yatırımcılar, Tera Yatırım Online şubesi ve 0212 365 10 00 çağrı merkezinden “ORCAY” halka arzına katılabilir ve detaylı bilgi alabilir” ifadesi yer aldı.

Çay üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren şirket, Rize’nin Güneysu ilçesinde 1986 yılında 37 ortağın bir araya gelmesiyle kuruldu.

Şirketin kuruluş amacı öncelikle ortakların kendi ürettikleri çayı işlemek ve bunun yanı sıra arta kalan kapasite ile ticari amaçlı çay üretimi ve satışı yapmaktır. Kurulduğu 1986 yılında günlük yaş çay üretim kapasitesi 20 ton olan şirket, hızlı gelişimi ve faaliyetlerindeki çıkışı sürdürecek şekilde yaptığı yatırımları ile günlük yaş çay üretim kapasitesini yıllar içerisinde artırarak 1997 yılında 60 tona, 2001 yılında ise 120 tona ulaşmıştır. Şirketin mevcut durumdaki çay üretim kapasitesi ise günlük 150 ton civarındadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.