PaperMoon yetkilileri hakkında suç duyurusu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un gözde restoranlarından biri olan Akmerkez’deki Paper Moon İstanbul’un yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Savcılık başvurusunun gerisinde, ‘müşteri sırrı’nın üçüncü kişilere verilmesi oldu. Ailesine ait restoran yemek yiyen eşi Ali Gürsoy’un, faturaları elde eden Melis Gürsoy, bu kayıtları, aralarındaki boşanma davasında mahkemeye sundu.

BİR süredir boşanma haberleri ile gündemde olan Melis Gürsoy ve Ali Gürsoy çifti yollarını ayırma kararı aldı. Melis Gürsoy geçen ay 12 yıl önce evlendiği Ali Gürsoy’a karşı boşanma davası açtı. İstanbul Aile Mahkemesi’nde açılan davada mahkeme geçen hafta ara karar verdi. Anılan kararda baba Gürsoy’un, biri 8 diğeri 11 yaşındaki iki çocuk için 20 bin TL iştirak nafakası ödemesine karar verdi.

750 Bin liralık kredi kartı harcaması 
Ali Gürsoy’un avukatı Ersan Taştekin mahkemeye sunduğu dilekçede, 20 bin TL’lik nafaka için “yüksek” diyerek miktarın indirilmesini istedi. Dilekçede, Gürsoy’un inşaat sektöründe olduğu mali durumunun ise kötü olduğu savunuldu. Dilekçede, anne Gürsoy’un ise aylık kredi kartı harcamasının ise 750 bin TL olduğu öne sürüldü.

Dinçkök Ailesi’ne ait Paper Moon, İstanbul’un en gözde restoranlarından biri.

Nafaka 20 Yerine 60 Bin TL Olsun
Nafakanın indirilmesi talebine Melis Gürsoy ise avukatı aracılığı ile yanıt verdi. Dilekçede iki çocuk için belirlenen 20 bin TL’lik nafakanın 60 bin TL’ye çıkarılması istendi. Dilekçede, ‘Gürsoy’un mali durumunun kötü olduğu’ savunmasının ise gerçeği yansıtmadığı iddia edildi. Dilekçede, Ali Gürsoy’un, Akmerkez’de bulunan Paper Moon İstanbul’daki son bir yıllık restoran harcamasının 90 bin TL olduğu belirtildi. Dilekçenin ekinde, anılan harcamalara ilişkin ayrıntılı döküm tablosu da dosyaya sunuldu.

Yöneticiler hakkında suç duyurusu yapıldı 
Dosyaya sunulan yemek harcamalarından haberdar olan Ali Gürsoy ise, ‘Müşteri sırrı niteliğindeki bilgilerim üçüncü kişilere verildi’ diyerek, restoranın bağlı olduğu Akmerkez Lokantacılık Gıda AŞ’nin yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Hakkında suç duyurusunda bulunulan şirket ve yöneticileri şöyle: Akmerkez Lokantacılık Gıda San. AŞ, Alize Dinçkök, Fatma Şebnem Kefeli, Davit Braunştayn, Naile Banuhan Yürükoğlu…

Savcılık başvuru dilekçesinde, anılan faturaların dosyaya sunulmasına ilişkin mahkemenin bir kararının olmadığı kaydedilerek “Kötü niyetli olarak, davada aleyhe kullanmak için elde edildi”görüşü savunuldu. Kaynak:Haberkimde

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.