Pasifik İnşaat şirketinde iş kazası yaşandı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSİG, Fatih Erdoğan’ın şirketinin Ankara’daki inşaatında bir işçinin 20’nci kattan düşerek hayatını kaybettiğini duyurdu.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG), AKP Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’ın eşi Fatih Erdoğan’ın şirketinin Ankara’daki inşaatında bir işçinin 20’nci kattan düşerek hayatını kaybettiğini duyurdu. İSİG’in açıklamasına göre Erdoğan’ın şirketi Pasifik Gayrimenkul ve TOKİ ortaklığında yürütülen Merkez Ankara Konut Projesindeki inşaatın toplam değeri 4,2 milyar lirayı buluyor, 1425 konut, 240 bin metrekare ofis alanı ve 300 odalı bir otel yer alıyor.

Fatih Erdoğan Kimdir?

Fatih Erdoğan 1978 Rize Güneysu doğumlu Eşi Asuman Erdoğan halen AKP Ankara Milletvekili. MKYK üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ailenin Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden hemen sonra 1995 yılında kurulan Orpaş Gıda ise bu belediyenin gıda alım ihalelerinde oldukça başarılı olan bir şirket. 2011 yılına kadar Gökçek’ten aldığı ihalelerin toplamının 200 milyon lirayı aştı. Fatih Erdoğan’ın şirketi Pasifik Gayrimenkul’ün ilk önemli projesi Ankara’daki Next Level’dı. TOKİ aracılığıyla satılan araziyi yüzde 31 arsa payı ile alan Pasifik projeyi tamamladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.