Pınar Yeşilnacar’ın Goddess adlı eseri Paris “1000 VASES’’ sergisi’nde

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seramik sanatçısı Pınar Yeşilnacar, 8-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Paris’teki Galerie Joseph’de gerçekleşecek “1000VASES” Karma Sergisi’nde Goddess adlı eseri ile katılıyor.

2022 yılında Antagonist temalı koleksiyonundan 3 eseri ile katılan Yeşilnacar, bu kez Kibele’den bu yana kadın bedeni; bolluk, bereket ve doğa ananın simgesinden esinlenerek tasarladığı Goddess Koleksiyonu’nu yer alıyor. Pınar Yeşilnacar’ın Goddess Koleksiyonu, kadın ile özdeşen yeni başlangıçlara gebe hali, art deco vurgularla toprağa hayat veriyor. 2018 yılından beri fantezinin tek bir konuüzerinde nasıl durmaksızın işleyebileceğini, güzelliğin farklı teknik ve malzemelerle nasıl en çeşitli biçimlere girebileceğini gösteren sıra dışı bir sergi: 1000 VASES, 60’tan fazla ülkeden yüzlerce bağımsız tasarımcının ürettiği eşsiz parçaları sunuyor.

Pınar Yeşilnacar hakkında

1976 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Kostüm Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Floransa’daki Polimoda Enstitüsü’nde 2010-2011 yılları arasında yüksek lisans programını tamamladı. 2019 yılına kadar alanında tanınmış kişilerle çalıştı.2019 yılında Birsen Canbaz Studio’da seramiğe başladı. Bu süreçte el şekillendirme ve tornalama teknikleri ile ilgili soyut konuları seramiğe aktarmaya çalıştı.