Romantik ve sofistike… AllHappyDays

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Evimizin çeşitli yerlerine koyacağımız küçük objeler, mekanları olduğu gibi ruhumuzu da tazeler. Provence aksesuarlarla içimizdeki romantiği mutlu edebiliriz. Bu bir obje; abajur da olabilir, ahşap bir resim çerçevesi de…”

 

Dekorasyon tutkunlarının vazgeçilmez adresi All Happy Days’i kurucusu Petek Güven’den dinledik.İnsanları mutlu edecek bir konseptin temsilcisi olduklarını belirten Güven, “Hem biz hem de mağazalarımıza gelen misafirlerimiz, AllHappyDays’i, insanlara mutluluk vadeden bir dekorasyon ve yaşam tarzı mağazası olarak tanımlıyor.” dedi.

 

-Petek Hanım bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Kısa bir finans sektörü deneyiminden sonra, bu işin benim için doğru bir kariyer olmadığına karar vererek, kendimi daha yakın ve daha iyi hissettiğim yaratıcı endüstrilere yöneldim. Uzun yıllar, Türkiye’nin önde gelen marka ve kurumlarının event mekan dekorasyonlarını yaptım. Bir süre sonra dekorasyon ve tasarım hayatımın merkezine oturmaya başladı. Dekorasyon ile birlikte farklı obje tasarımlarına da yönelmeye başladım. Bu süreç beni daha sonra “bir yaşam tarzı markası” olarak tanımladığım kendi markam AllHappyDays’in kuruluşuna yöneltti.

 

-İnsanlara mutluluk vaat eden bir dekorasyon ve yaşam tarzı mağazası, tasarımın romantik adresi, bahsimiz AllHappyDays… Bu oldukça farklı ve şık konseptteki mağazanın hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

 

Evet, bu tam anlamıyla doğru bir tabir oldu. Hem biz hem de mağazalarımıza gelen misafirlerimiz, AllHappyDays’i, insanlara mutluluk vadeden bir dekorasyon ve yaşam tarzı mağazası olarak tanımlıyor. Mağazalarımızda her şeyden önce, konuklarımızın kapıdan girdikleri andan itibaren kendilerini mutlu hissedecekleri bir ortam yaratmak istedik. İş hayatına ve hızlı, yorucu günlük yaşam temposuna, kısa bir ara verecekleri, pozitif enerji depolayacakları, ruhlarını besleyecekleri bir yer olsun istedik. Bu hayalimizi de 1 Ocak 2010’da Teşvikiye’de tarihi bir binada ilk mağazamızı açarak hayata geçirdik… Hem kendimizi hem de insanları mutlu edecek bir konseptin temsilcisi olarak da markamızı  ‘AllHappyDays’ olarak seçtik… Bu nedenle kendimize dekorasyon mağazası yerine, ister küçük bir obje ile hayatına heyecan ve mutluluk katmak isteyen, isterse yatak odasından salona, mutfaktan bahçeye kadar tüm yaşam alanlarını yeniden tasarlamak isteyenler için, “bir yaşam tarzı mağazası” demeyi tercih ediyoruz. Aslında, hepimizin ihtiyacı olan, hepimizin aradığı, “sıcak, samimi, romantik, naif” bir yaşam tarzı sunuyoruz biz.

 

TLG_0908

 

-Mağazanızda hangi tarzlara yönelik ne tür ürünler bulunuyor? Koleksiyonlarınızdan bahseder misiniz?

 

AllHappyDays koleksiyonları provence, art-deco vebaroque tarzının kombini ile oluşturuluyor. Bize “romantik tasarımın adresi” demelerinin de bir sebebi var. Çünkü provence yaşam tarzının tüm sıcaklığı, romantizmi ve naifliğini, barok tarzının ise elegans ve sofistike duruşunu koleksiyonumuzda ve mağazalarımızda büyük ölçüde yansıtmaya çalışıyoruz.

 

Provence ve baroque tarzın etkin olduğu koleksiyonumuzun büyük bir bölümünü, Fransa, Belçika, Hollanda, İngiltere, Lüksemburg ve İsveç’teki tasarımcılar ve butik üreticilerden oluşturuyoruz. Ayrıca kendi tasarım atölyemizde de farklı cam objeler, ev tekstili ve mobilyalar üzerine tasarım ve üretim çalışmaları yapıyoruz. Kendi tasarımlarımız da koleksiyon içinde oldukça dikkat çekiyor ve çok beğeniliyor.

 

-Eski ile yeninin uyumlu bir karması denilebilir mi buradaki ürünler için?

 

Dönem olarak 19.y.y.’dan 1960’ların sonuna kadar uzanan bir çok sanatsal akımın kombine uyumunu dekorasyon’a yansıtmaya çalışıyoruz.Bu nedenle; eski ile yeninin uyumlu karması oldukça doğru bir ifade olur.

 

-Siz hangi tarz ve akımlardan besleniyorsunuz ürün seçimlerinizde?

 

Herkesin mutlu olmasına yönelik bir hayalle yola çıktığımız için, AllHappyDays’in ürün yelpazesi oldukça geniş. Mobilya, aydınlatma, aksesuar ve ev tekstilinde AllHappyDays, 4.500 parçadan fazla çeşit ürünü barındıran bir marka… Mağazalarımızda tam da sizi yansıtan bir tasarımı mutlaka bulursunuz. Başlangıçta koleksiyonlarımız tamamen provence tarzı barındırıyordu, işin içine girdikçe gördük ki bizim mutluluk vaad eden masalsı dünyamız, birçok farklı stili de kapsıyor. O nedenle AllHappyDays’in stiline uygun yeni ürünler seçilirken, baroque, art-deco vecountry tarzlarını da koleksiyonlarımıza kattık…

 

-Yaşam alanlarına tümüyle olabildiği gibi ufak dokunuşlarla da farklı bir hava katılabilir. Bu noktada okuyucularımıza birkaç tüyo verebilir misiniz?

 

AllHappyDays adından da anlaşılabileceği gibi insanlara mutluluk vadediyor. AllHappyDays bir yaşam tarzı markası; temsilciliğini üstlendiği akımlar ile ortak paydada buluştuğu insanlara küçük objelerden mobilyalara uzanan kocaman bir tasarım dünyasının kapılarını açıyor. AllHappyDays’de herkes kendi ihtiyacına, kendi bütçesine göre bir ürün bulabiliyor… Çünkü mutlu olabileceğiniz mekanları yaratmak için bütün dekorasyonu baştan aşağı değiştirmek zorunda değilsiniz; küçük bir biblo ya da bir heykel, belki bir kanepe veya sadece perdeleriniz ruhunuzu yansıtabileceğiniz bir ortamı oluşturmak için yeterli olabiliyor… İşte bu nedenle AllHappDays oturma odasından yatak odasına mutfaktan bahçeye kadar tüm yaşam alanlarını yeniden tasarlamak isteyenlere, “sıcak, samimi, romantik, naif” bir yaşam tarzı sunuyor.

 

_MG_7249

 

-Küçük objelerin ve dekoratif eşyaların yaşam alanlarına bambaşka bir enerji kattığı tartışılmaz bir gerçek… Bu alandaki ürünlerinize dair bir değerlendirme yapar mısınız?AllHappyDays’in en çok hangi ürünü tercih ediliyor?

 

Koleksiyonumuz; Fransız keteni ve danteli ile dikilmiş ekru, lila ve pastel tonlarındaki perdeler, masa örtüleri, yatak örtüleri, yastıklar, kornişler, taş rengi ve gümüş şamdanlar, vazolar, ferforje ve ahşap karışımı avize, aplik ve abajurlardan oluşan aydınlatmalar, farklı boylarda ve tasarımlarda cam şişeler, gümüş ve nikel tepsiler, eskitme patine yatak başları, komidin, dresuar, yemek masaları, iskemleler, koltuklar ve kanepelerden oluşan mobilyalar, banyo, mutfak, bahçe ve teras aksesuarları gibi yüzlerce çeşit farklı üründen oluşuyor.

 

-Ev dekorasyonunun en önemli detaylarından kısaca bahseder misiniz? Sağlıklı, mutlu ve pozitif yaşam alanlarının sırrı nedir size göre?

 

Dekorasyon demek, bir mekanı baştan sona yenilemek anlamına gelmez. Kaldı ki sonbahar bu kadar radikal değişikler için uygun bir zaman olmayabilir. Evimizin çeşitli yerlerine koyacağımız küçük objeler, mekanları olduğu gibi ruhumuzu da tazeler. Provence aksesuarlarla içimizdeki romantiği mutlu edebiliriz. Bu bir obje; abajur da olabilir, ahşap bir resim çerçevesi de…

 

-Gelecek projeleriniz arasında neler var?

 

Şimdilik Nişantaşı, Levent ve Adana’daki üç AllHappyDays mağazası ve Türkiye’nin farklı kentlerindeki sayısı yirmiyi bulan AllHappyDays satış noktalarında koleksiyonumuzu dekorasyon tutkunları ile buluşturuyoruz. Suadiye mağazamızı kentsel dönüşüm nedeniyle kapatmak zorunda kaldık. Bulunduğumuz bina ne yazık ki yıkılıyor. Çok kısa bir süre içinde Bağdat Caddesi mağazamızı yeni bir lokasyonda tekrar açacağız. Ayrıca, çok yakında İstanbul’da bir mağazamız daha çok farklı bir konsept ile kapılarını açacak. Haliyle yeni mağazalar açmak hep gündemimizde olan bir konu. Ancak dediğim gibi mağazacılık AllHappyDays markası için çok önemli, çünkü biz bir yaşam tarzı sunuyoruz.  AllHappyDays gibi romantik ve sofistike bir markanın bir anda, bir sürü mağaza açması yerine, emin adımlarla ilerlemesinin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Mevcut mağazalar ve satış noktalarımızın yanı sıra, e-ticarete de, bugüne kadar yapılmamış çok farklı bir ürün ve içerik yönetimi ile yakında merhaba diyeceğiz. AllHappyDays’i çok farklı bir noktaya taşıyacak, çok ses getirecek bir e-ticaret kanalımız yakında hayata geçecek.

 

-Bu keyifli söyleşinin sonuna gelmişken, eklemek istediğiniz başka bir konu var mı?

 

Derginizi büyük bir keyifle okuyorum ve okurlarınız ile beni sayfalarınızda buluşturduğunuz için çok teşekkür ediyorum. İster küçük bir obje ile kendini ve sevdiklerini mutlu etmek isteyen, isterse yaşam alanlarını yeniden tasarlamak isteyen herkesi, Black or White aracılığıyla mağazalarımıza davet etmekten mutluluk duyuyorum.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.