Sarar Mağazacılık küçülmeye gideceğini açıkladı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Ticari faaliyetlerine 1944 yılında başlayan, Türkiye’de 5 tane büyük üretim fabrikası ve 5000 çalışanı bulunan Sarar Mağazacılık küçülmeye gideceğini açıkladı. Küçülme ile ilgili çalışanlara da bir duyuru yapılarak, kendi isteğiyle ayrılmak isteyenlerin Personel Müdürlüğüne müracaat etmesi istendi.

Ticari faaliyetlerine 1944 yılında başlayan, Türkiye’de 5 tane büyük üretim fabrikası ve 5000 çalışanı bulunan Sarar Mağazacılığın, yüzde 20 oranında bir küçülmeye gidiyor.

Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar küçülme ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Biz fabrika kapatmıyoruz. Fabrikalar açıyoruz, ihracat yapıyoruz. Millete memlekete faydalı olmak için çalışıyoruz. Biz şimdi yüzde 15-20 küçülüyoruz. Küçülmemizin sebebi; bizde çalışan emekli çalışanlardır. Emeklileri çıkartıyoruz onların yerine daha genç insanlar almak için küçülüyoruz” dedi.

Küçülme kararını çalışanlara duyuran Sarar Mağazacılık, personel azaltımına gidilecek bölümleri de açıkladı. 12 bölümde küçülmeye gidileceği açıklanan duyuruda, kendi isteğiyle ayrılmak isteyenlerin Personel Müdürlüğüne müracaat etmesi istendi.

IMG-2680 IMG-2656

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.