Sinpaş Bursa Modern evlerinin gölü kamusal alan mı çıktı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar bu sefer skandallarına bir yenisini daha ekledi.

Sinpaş Bursa Modern evlerinin tam ortasında bulunan ve pazarlanırken değerini üçe dörde katlamasını sağlayan gölün, 49 yıllığına Bursa Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar’dan döneminde 1.7 milyona belediyeden kiralandığı ortaya çıktı.

Hukuksuz olarak kamuya ait yerin kiralanması

Geçtiğimiz günlerde bir vatandaşın şikayetinin değerlendiren mahkemenin, bahse konu kiralamayı iptal ettiği iddia edildi. Gelen bilgi ve iddialara göre bir vatandaş Sinpaş Bursa Modern’de bir ev almak/satmak için emsal değer istedi. Fiyat konusunda anlaşamayan taraflar mülkün değerini tam anlamak ve emsal teşkil etmesi için mahkemeye gitti. Göl’ün mülkün değerini arttırdığını belirten yetkililerin, oysa bahse konu gölün mahkeme kararıyla kiralanması anlaşmasının iptaline karar verdiğini görünce çok şaşırdıkları iddia edildi.

Yapılan kiralamanın döneminde uygun olduğunu ancak mahkeme kararıyla kiralama iptal edildiyse ve buna rağmen Sinpaş Bursa Modern kapılarla kiralanan alanı ya da kiralanan gölün girişini kapatıyorsa ve bu engelleniyorsa bunun tam bir hukuk garabeti olduğunu belirten hukukçular, ”Eğer kiralama mahkemece iptal edildiyse artık o kiralanan alan kamu malıdır ve her vatandaşa açıktır” dediler.

Sinpaş Bursa Modern’in gölü var diye sattığı evler

Nokta Bursa’nın ulaştığı bilgilere göre, gelinen noktada Sinpaş Bursa Modern’in yakın çevresinde bulunan Yasemin Park ve Bak Yapı Prestij Optimum evleri sakinlerinin de artık gölü kullanmak istedikleri, kamuya ait bir alanın kullanılmasının engellenmesinin doğru olmadığını belirttiler.

Hatta bazı Bak Yapı Prestij Optimum evlerinin satış ve pazarlamasını yapanların, evlerini göl/gölet manzaralı olarak sunduğu ve evlerinin değerinin arttığını iddia ettikleri belirtildi.

Bursa’nın havasını, suyunu satmaktan bir an olsun tereddüt etmeyen Osmangazi Belediyesi  Başkanı Mustafa Dündar, halkın kullanımını engellendiği iddia edilen gölün, yani Bursa Osmangazili vatandaşın kullanmasına mahkemece izin verilen kamusal alanın kullanımına izin verecek mi?

Ya da yine Avni Çelik mi kazanacak?

Ya da Veysel Bakgör yine turnayı gözünden mi vuracak?

Her iki çözümde de vatandaş yine hakları gasp edilmiş olarak mı kalacak?

Her projede ”’Leylek Havaya panaroma” diyen yapan Mustafa Dündar, Bursa Osmangazili vatandaşa hesap verebilecek mi?

Detaylar noktabursa.com’da yayınlanmaya devam edecek…..

Kaynak: http://www.noktabursa.com.tr/2021/08/sinpas-bursa-modernin-golu-var-diye-sattigi-evlerin-golu-kamusal-alan-mi-cikti/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.