Tasarım konusunda sınırları ortadan kaldıran konsept Lexus…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek performansı, sınırlandırılmamış bir lüksle birleştiren LF-1 Limitless, aynı zamanda Lexus’un teknolojik ve yenilikçi yanlarını sergiliyor.

Tasarım konusunda tüm sınırları ortadan kaldıran konsept güç ünitesinde de sınır tanımıyor. 2025 yılında tüm Lexus modellerinin elektrikli versiyonlarının olacağını vurgulayan konsept, yenilikçi tarzıyla da öne çıkıyor. 5014 mm’lik uzunluğuyla birlikte atletik bir tasarım sergileyen LF-1, alçak tavan çizgisi, 22 inç jantları, arkadan itişli sürüşü vurgulayan duruşuyla, pratiklik ve performansı buluşturan bir crossover tarzına sahip. LF-1’in tasarımı, tüm Lexus modelleri gibi markaya özgü ön panjur etrafında şekillendi. Izgaranın etrafında ise sürücüyü karşılamak adına LED ışıklandırmalara yer verildi. LF-1’in dış tasarımında aracın aerodinamik farları, hava girişleri ve iki parçalı tavan spoyleri dikkat çekiyor. Ayrıca geleneksel aynaların yerine yerleştirilen kameralar ise, içeriye geniş ve yüksek çözünürlüklü bir görüntü aktarıyor.

LF-1’in kabini de, tüm yolcular için lüks ve konfor vermek adına tasarlandı. Japon geleneksel misafirperverliği Omotenashi felsefesi ile tasarlanan kabinde, sürücünün yola daha fazla odaklanması için birçok işlem el hareketleriyle yapılabiliyor. Direksiyonun üst tarafında yer alan sürüş modu göstergesi ise, sürücünün gözünü yoldan ayırmamasını sağlıyor. Ön yolcu için geniş bir alan yer alırken, arkadaki yolcular için de, ön koltuklardaki aynı konfor sunuluyor. Geniş diz mesafesinin yanı sıra, arka yolcular için de ayrı bir bilgi-eğlence sistemi ve klima kontrolleri yer alıyor. LF-1, teknoloji konusunda da gelecekten izler taşıyor. Tam Otonom sürüş teknolojisine sahip araç, tıpkı bir şoför gibi sizi belirttiğiniz noktaya otonom sürüş ile götürüyor. LF-1, aracın elektronik direksiyon, frenleme, hızlanma ve ışıklandırma bağlantıları sayesinde eller serbest sürüşe imkan veriyor. Böylece daha güvenli ve verimli yolculuklar yapılabiliyor. Lexus’un geleceğini simgeleyen LF-1, aynı zamanda crossover segmentinin gideceği yönü de gösteriyor.
Lexus_LF1_Limitless-1920x1080-v2_tcm-3176-1244934 Lexus_LF1_Limitless-03_tcm-3176-1244938 Lexus_LF1_Limitless-04_tcm-3176-1244939 Lexus_LF1_Limitless-05_tcm-3176-1244940 Lexus_LF1_Limitless-06_tcm-3176-1244941

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.