TEGV yeni yaşını özel bir etkinlikle kutladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş nesillerin yetişmesi için nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 28’inci yaşını kutlamak için Pera Müze’sinde özel bir etkinlik düzenledi. Kurulduğu 1995 yılından bu yana yaklaşık 100 bin gönüllüsünün desteğiyle 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sunan TEGV, etkinlikte 2022 çalışmaları ile 2023 projelerini paylaştı.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 28’inci kuruluş yıl dönümünü düzenlediği özel bir etkinlikle kutladı. Pera Müzesi’nde gerçekleştirilen toplantıya TEGV Mütevelli Heyeti Üyeleri, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci, Yönetim Kurulu Üyeleri, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ve TEGV çalışanları, TEGV gönüllüleri, TEGV çocukları ve velileri ile birlikte çok sayıda basın mensubu katıldı. Toplantıda TEGV’in 2022 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri ile ve Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için planlanan özel projeleri paylaşıldı. Cumhuriyet’in 100. Yılı için hazırlanan “Cumhuriyet’in Yüzleri” filminin gösterimi ve www.cumhuriyetinyuzleri.org sitesinin tanıtımı yapıldı. Toplantıda ayrıca söz ve müziği Fırat Çavaş ile Cemre Kabaş tarafından hazırlanan “TEGV’le El Ele” şarkısı ilk defa dinleyiciler ile buluştu. TEGV çocuklarının seslendirdiği şarkı davetlilerden büyük ilgi gördü ve eşlik edilerek dinlendi.  Ayrıca toplantı öncesinde TEGV’in Türkiye genelindeki değişik etkinlik noktalarındaki çocukların Cumhuriyet’in 100 yılı için yaptığı resimler sergilendi. Sergide çocuklar tarafından Cumhuriyet’e yazılan şiir ve mektuplar da yer aldı. TEGV çocuklarının Cumhuriyet’in 100’üncü yılı anısına hazırladığı resim sergisi büyük beğeni topladı.

“Cumhuriyetin temel ilkelerini benimseyen çocuklar yetiştirmeliyiz”

TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci açılış konuşmasına TEGV’in 28 yıldır kesintisiz olarak çocuklara sağladığı nitelikli eğitim desteğinden duyduğu sevinci paylaşarak başladı. “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına geldik; sevinçliyiz, onur duyuyoruz. Çocuklarımıza Türkiye Cumhuriyeti’nin ne zorluklarla kurulduğunu, ne kadar değerli bir varlığa sahip olduğumuzu güzel bir şekilde anlatmalıyız” diyen Özinci; geçmişimiz ile sevinirken geleceğin planlanması ve Cumhuriyete sahip çıkacak nesillerin yetişmesi gerektiğine de vurgu yaptı.