TİM Başkanı İsmail Gülle: İhracat hiç bu kadar önemli olmamıştı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ING Bank ve TİM bir protokol anlaşması imzaladı. Protokolle; 12, 24 ve 36 ay vadeli sabit oranlı Euro bazlı kredi imkanı sağlanacak. Protokolle ayrıca TİM üyeleri fuar katılımlarında avantajlı koşullarda kredi kartı kullanarak taksitli işlem yapabilecek ve birçok dijital hizmetten de ücretsiz faydalanabilecek. TİM Başkanı İsmail Gülle Türkiye’nin ihracata dayalı büyüme stratejisine değinerek “İhracat hiç bu kadar önemli olmamıştı. İhracatçı hiç bu kadar kendini özel hissetmemişti” dedi.

 

ING Bank ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ihracatçılara daha düşük faizli ve komisyon ve masraf içermeyen kredi protokol anlaşması imzaladı. Protokolle; 12, 24 ve 36 ay vadeli sabit oranlı Euro bazlı kredi imkanı sağlanacak. 12 ay için yüzde3,30 24 ay için yüzde 3,40 ve 36 ay için yüzde 3,60 faiz oranlarının uygulanacağı yeni ihracat kredisi protokolüyle ayrıca TİM üyeleri fuar katılımlarında avantajlı koşullarda kredi kartı kullanarak taksitli işlem yapabilecek ve birçok dijital hizmetten de ücretsiz faydalanabilecek. TİM Başkanı İsmail Gülle Türkiye’nin ihracata dayalı büyüme stratejisine değinerek “İhracat hiç bu kadar önemli olmamıştı. İhracatçı hiç bu kadar kendini özel hissetmemişti” dedi.

 

İHRACATÇININ ANA BANKASI OLACAĞIZ

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, protokolün imza töreninde yaptığı konuşmada, “TİM ile imza attığımız ve pek çok avantaj barındıran işbirliğimizin etkisiyle, ING Bank olarak dış ticaret yapan firmaların ana bankası olmayı hedefliyoruz” dedi. İhracatın Türkiye ekonomisi için öneminin giderek arttığının altını çizen Pınar Abay, rekabetçi şartlarda sundukları Euro bazlı kredi paketi ile Türkiye ekonomisinin performansına da olumlu katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi.

“Bu yıl Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 10 ülkenin 8’inde ING Grubu’nun faaliyet gösteriyor olması da global gücümüzün ihracatçılara sağlayacağı katkıya işaret ediyor” ifadesini kullanan Abay, sektör bağımsız tüm TİM üyelerini kapsayan protokol ile ilgili detayları şöyle anlattı: “İşbirliğimiz; ihracatçılar için iki temel avantaj getirecek: Öngörülebilir maliyet ve rekabetçi fiyat. Firmalarımız öngörülebilir bir maliyetle hareket edebiliyor olacaklar, çünkü 12, 24, 36 ay vadeli sabit Euro oranından kredi vermeyi taahhüt ediyoruz. Tahsilat süreleri ihracatçımızın önünü kesmesin diye iki farklı kredi daha tasarladık.İsteyen ihracatçımız yine aynı oranlarla 3 ayda 1 eşit taksitli, isteyen ihracatçımız ise 6 ayda 1 eşit taksitli Euro kredi kullanabilecek. Rotatif İhracat Kredisi ile de yine ihracatçımıza 12 ayda yüzde 2.25 gibi rekabetçi ve esnek bir Euro finansman imkanı sunuyoruz.”

ing bank

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.