TÜSİAD, Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski başkanlığındaki heyet İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti. TÜSİAD heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Başkan Yardımcıları Murat Özyeğin ve Bahadır Balkır ve TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası yer aldı.

Simone Kaslowski ziyaretin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sayın İmamoğlu’nu ziyaret ederek tebrik ettik. İstanbul Türkiye ekonomisinin üçte birini temsil ediyor. Çevre, sosyal kalkınma, dijital dönüşüm, enerji gibi tüm temel kalkınma alanlarında İstanbul’da uygulanacak başarılı politikalar ülkemizin kalkınmasının itici gücü olacaktır. İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır.

Yeni dönemde iş dünyasının da üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini ifade etmiştik. Bu çerçevede görüşmemizde İstanbul’un kalkınma gündemindeki konuları görüştük.

İstanbul’un akıllı şehre dönüşmesi konusunun gündemde olduğunu biliyoruz. Dijital dönüşümün yoğun yaşandığı bu çağda biz de iş dünyası olarak gerek kurumlarımızın gerekse ülkemizin doğru stratejilerle bu süreci yönetmesinin önemini sıklıkla vurguluyoruz. Akıllı kent konusunda İBB’nin yapacağı çalışmalarda nasıl bir katkı sunabileceğimiz konusunda görüş alışverişinde bulunduk.

Kadınların çalışma hayatına katılımı önündeki zorluklar konusundaki araştırmalar, çocuk bakımının belirleyici nedenlerden birisi olduğunu gösteriyor. Kreşlerin yaygınlığı ve ekonomik olarak erişilebilirliği yeterli değil. Sayın İmamoğlu da sıklıkla konuyu kamuoyunun gündemine taşıdı. Kreşlerin yaygınlaştırılmasına yönelik TÜSİAD raporunu da kendisi ile paylaştık.

İstanbul’un yönetimi ve kalkınma öncelikleri için devlet, özel sektör, sendikalar, sivil toplum, akademi ve tüm diğer paydaşların uyum ve işbirliği içinde çalışmasını çok önemsiyoruz. Bu işbirliği ve uyumun ülkemizin kalkınması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu çerçevede diyalog ve işbirliği sürecine devam edeceğiz.” dedi.

 IMG-0380 IMG-0381 IMG_0382

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.