En farklı proje için en farklı vuruşlarını yaptılar…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Say İnşaat’ın Ulus-Ortaköy-Zincirlikuyu üçgeninin tam merkezinde yer alan

yooistanbul projesinin ev sahipliğini yaptığı; “yooistanbul Golf Cup” 11-12 Ekim’de “Klassis Golf Klübü’nde” gerçekleşti.

 

Say İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit’in “Biz Biraz Farklı Düşünüyoruz” diyerek katılımcılarını davet ettiği turnuvada ve ödül töreninde birbirinden renkli anlar yaşandı. İstanbul Klassis Golf Klubünde gerçekleşen iki günlük turnuvanın ödül töreni, dünyaca ünlü tasarımcı Philippe Starck tarafından tasarlanan yooistanbul Showsuite’inde, golf temalı sunumlar eşliğindeki lezzetli yemek ikramları ve DJ performans partisiyle gerçekleştirildi.

 

Türkiye’nin Philippe Starck imzalı ilk rezidans projesi: yooistanbul

 

Dünya jet setinin vazgeçemediği St. Martins Lane, Mondrian, Hudson Hotel gibi seçkin rezidansların tasarımını yapan Starck, Türkiye’deki ilk projesini İstanbul’un en merkezi lokasyonunda konumlandırıyor. %80’i yeşil alandan oluşan bu projede; Philippe Starck tarafından özel tasarlanmış rezidanslar, Lobiler, Özel tasarım Bar’ı bulunan Kütüphane ve Şömineli Club House, Rezidans sakinlerine özel yiyecek & içecek servisinin sunulduğu Dining Pavillion, 60 metre uzunluğunda panoramik manzaralı Infinity Edge Havuz, Güneşlenme Terasları ve Kabanalar gibi detaylar büyük ilgi uyandırıyor.

 

Tasarımlarının merkezine özgür, sade ve fonksiyonel detayları yerleştiren Philippe Starck’ın tasarladığı ve sadece 130 yaşam alanından oluşan yooistanbul projesi farklı yaşamayı hayal eden herkesi cezbediyor. Dünyadaki marka değeri en yüksek 11. Şehir olan İstanbul’un değerine değer katacak yooistanbul rezidans projesinde ev sahiplerine, Starck tarafından tasarlanmış “doğa, minimal, klasik, kültür” olmak üzere 4 ayrı felsefeye ait stil paletinde seçenekler sunuluyor.

 

“Ben her zaman farklı düşünürüm”

 

Doğayla iç içe yapılan golf sporuna gönül veren Sabri Yiğit projeye ait turnuvanın ödül törenine, projenin Showsuite’inde ev sahipliği yaptı. İki gün süren ve golfseverler tarafından yoğun ilgi gören turnuvanın ödül töreninde konuşan Sabri Yiğit “Ben her zaman farklı düşünürüm, Philippe Starck ile yollarımızın bu sayede kesiştiğine inanıyorum, şimdi de en farklı projenin inşaatını başlatmış olmaktan gurur duyuyorum.” diyerek başladığı konuşmasını “Siz dostlarımı keyif dolu bu turnuvanın ödül töreni vesilesiyle, %80’i yeşil alandan oluşan projemizin Philippe Starck tarafından tasarlanmış olan Showsuite’inde ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bana göre farkı yakından hissetmenizin ve heyecanımızı paylaşmanızın tek yolu; en ayrıcalıklı lokasyonda, en ayrıcalıklı rezidans projesinin havasını yakından soluyup, burada bulunmanızdı.” diyerek sonlandırdı.

 

Katılımda bulunan tüm golfçülere Digicom’un distribütörü olduğu Pioneer markalı en son teknoloji kulaklıkların hediye edildiği turnuvanın ödül töreninde, turnuvanın kazananlarına Philippe Starck’ın sürrealist yaklaşıma atıfta bulunarak tasarladığı “Bonze” heykeli armağan edildi. Törenin ardından, golfçüler ve tüm konuklar muhteşem bir DJ performans eşliğinde geceye devam ettiler.

 

yooistanbul Golf Cup 11-12 Ekim 2014 turnuva sonuçları:

 

* Erkekler A Kategorisi: İsmail Erdoğan (43 puan(

* Erkekler B Kategorisi: Selahattin Çankaya (41 puan)

* Erkekler C Kategorisi: Tarık Sarıoğlu (43 puan)

* Bayanlar A Kategorisi: Birsel Alp (45 puan)

* Bayanlar B Kategorisi: Gülay Dora (43 puan)

* Longest Drive Bayanlar Birincisi: Beyhan Benardete

* Longest Drive Erkekler Birincisi: Samuel Lee

– Hole In One

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Zeki Zorlu UgurMalkiSelahattinRana EsenNurperi YigitMurat KaanHasan AkandereErolAlper Alp

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.