Yücel: İngiltere-Türkiye arasında köprü olacağız…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Britanya Basketbol Ligi’nde mücadele eden Plymouth Raiders Kulübü’nün çoğunluk hissesini BAU Global Başkanı Enver Yücel satın aldı. 

Yılın en önemli anlaşmasına imza attıklarını söyleyen Yücel, “Amacımız iki ülke arasında köprü kurmak. Var olan tecrübeleri ülkemize, kendi tecrübelerimizi buraya getireceğiz” dedi. Britanya Basketbol Ligi’nde 10’uncu sırada yer alan Plymouth Raiders takımının çoğunluk hissesini BAU Global Başkanı Enver Yücel satın aldı. Yücel, satışla ilgili İngiltere’de düzenlenen toplantıda kulübün direktörlük görevini üstlenen ve kulübün eski ortaklarından olan Richard Mollard ile bir araya geldi. Eğitimde Avrupa’nın en büyük kurumlarından birine sahip olduğuna dikkat çeken Enver Yücel, “Biz sadece eğitimle uğraşan bir kurumuz. Eğitim denildiğinde kültür, sanatı spordan ayrı düşünemeyiz. Sadece ülkemizde değil dünyanın çeşitli yerlerinde de yatırım yapıyoruz. Biz bu kulübe katılarak kendilerine destek olacağız ve birlikte yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.
Plymouth’ta bulunan MLA Koleji’nin de haklarını elinde bulunduran BAU Global’in İngiltere’de bir kulüp satın alması, İngiliz medyasında da geniş yankı uyandırdı. Plymouth’u Karadeniz’e benzettiğini belirten Yücel, “Plymouth denizciliğin merkezidir diyebiliriz. Plymouth bir eğitimin başkentidir. Bizim sporun ve sanatın içinde olmamız lazım. Bu nedenle Plymouth Raiders Kulubü ile tanışmak bizim için çok iyi bir düşünce oldu. Buradaki insanları çok sevdim. Kendileri ile birlikte yürüyebileceğimize ve başarabileceğimize inanıyorum. Plymouth Riders’ı şampiyon yapacağız. Belki bu hemen olmayacak ama köklü bir alt yapı oluşturup, eğitim ile sporu bir arada götürebilecek bir yapı olacağız” dedi.

Enver Yücel resized_065e6-8a523efb37568687

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.