14. Vehbi Koç Ödülü Ali Nesin’in oldu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vehbi Koç Vakfı tarafından, insanların yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumları teşvik etmek amacıyla her yıl sırasıyla kültür, eğitim ve sağlık alanlarında verilen Vehbi Koç Ödülü’nün bu yılki sahibi Prof. Dr. Ali Nesin ve Matematik Köyü Projesi oldu.

 

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye’de matematik eğitiminin kalıplarını kıran; yayınları, araştırmaları ve özellikle de Matematik Köyü projesiyle yaratıcı eğitim alanında istisnai bir başarı yakalayan Prof. Dr. Ali Nesin’i yürekten kutluyorum” dedi.

 

Türkiye’nin ilk özel vakfı olarak 46 yıl önce kurulan Vehbi Koç Vakfı’nın her yıl sırasıyla kültür, eğitim ve sağlık alanında verdiği Vehbi Koç Ödülü’nün bu yılki sahibi, Koç Ailesi’nin tüm üyelerinin ve konukların katıldığı Vehbi Koç Anma Töreni’nde açıklandı. Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu; Prof. Dr. Gülsün Sağlamer’in başkanlığını yaptığı Seçici Kurul’un önerdiği 3 aday arasından 14. Vehbi Koç Ödülü’ne eğitim alanındaki çalışmaları ile Prof. Dr. Ali Nesin’i ve Matematik Köyü Projesini lâyık gördü. Ödülü Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç’un elinden alan Prof. Dr. Ali Nesin, aynı zamanda 100 bin dolarlık para ödülünü de Nesin Vakfı adına kabul etti. Ödül töreni, uluslararası duayen piyanistlerimiz Güher&Süher Pekinel önderliğinde yürütülen ‘Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Projesi’nde yer alan genç yeteneklerin davetlilere verdiği klasik müzik dinletisi ile başladı.   Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, 14. Vehbi Koç Anma ve Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, ödül töreninin her yıl Vehbi Koç’un ölüm yıldönümü olan 25 Şubat’ta gerçekleşmesinin önemine vurgu yaparak, “Vehbi Bey’in emanet ettiği kurumları ve değerleri muhafaza etmek ve daha da ileri taşımakla mükellef olan bizler, tabii ki kendisini sürekli hatırlıyoruz. Zaman zaman da ‘Yaşasaydı şimdi bu durumda ne yapardı?’ diye kendimize soruyoruz. Bazen de o muzip gülümsemesiyle bizi izlediğini hissediyoruz. Eğer bizi gerçekten izliyor olsaydı, eminim ki, Koç Topluluğu’nun geldiği noktayla gurur duysa da, onu en çok mutlu eden gelişmeler; eğitim, sağlık ve kültür kurumlarımızın her geçen gün artan başarıları olurdu. Tutumluluğuyla tanınmasına rağmen, söz konusu eğitim ve gelecek ise muazzam yatırımlara gözünü kırpmadan imza atan kurucumuzu bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Başaran Ulusoy Cavit Kavak Ergun GürsoyErol EvginFüsun TopbaşGüler SabancıHalit NarinHeves EkinciMurat ÖzyeğinOsman-Ayten BoynerTürkan SabancıYılmaz Ulusoy

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.