Arzu Kunt’a Fransız nişanı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Arzu Kunt’a özel bir davetle “Chevalier dans I’Ordre des Palmes Académiques” nişanı verildi.

 

İstanbul Üniversitesi – Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Arzu Kunt Fransız Devleti tarafından Fransız Eğitimine ve Kültürüne katkılarından dolayı “Chevalier dans I’Ordre des Palmes Académiques” nişanına layık görüldü. Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach tarafından Beyoğlu Fransız Sarayı’nda verilen Nişan Ödülü törenine Kunt’un ailesi ve yakınları olmak üzere cemiyet hayatından bazı ünlü isimler de katıldı. Konuklara sunulan kokteylin ardından Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach Arzu Kunt’un katkılarından dolayı ilk önce Fransızca daha sonra Türkçe konuşarak Fransa Cumhuriyeti’ne katkılarından dolayı teşekkür ederek mikrofonu kendisine uzattı. Arzu Kunt da başkonsolosun yaptığı gibi ilk önce Fransızca daha sonra Türkçe konuşarak bu ödüle layık görülmenin mutluluğunu törene katılan konuklarla paylaşarak sözlerini noktaladı. Başkonsolos Muriel Domenach, Arzu Kunt’a nişan ödülünü takarak kendisini ilk tebrik eden isim oldu.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Arte Tahir Emir Kunt Gülbin - Erkan SimitcioğluHasan MinguHenri Vantieghem, Mehmet KuntHenri Vantieghem,Muriel Domenach-Olivier BOUQUETHenri VantieghemKemal Gülman (1)MUR_2711Neslihan - Ahmet Kozanoglu

Yorumlar kapalı.