Aşkla Kal

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahraman Tazeoğlu’nun Destek Yayınevi’nden çıkan Aşkla Kal kitabı bu ay en çok satılanlar arasında üst sıralarda yer alıyor. Tazeoğlu, Aşkla Kal ile yaşadığımız dünyanın hepimiz için birer imtihan olduğunu hatırlatarak hayatımızda temel aldığımız kavramlar üzerine tekrar düşünmeye teşvik ediyor. İnanmak ve sevmek ile tasavvufi bir denge yaratan yazar, her bitişin yeni başlangıçlara gebe olduğunu okuyucuya aşılıyor.

Konser

Monster Energy Presents: Rock Off Virtüöz Steve Vai

Rock müziğin en önemli gitar virtüözlerinden ABD’li besteci, müzisyen ve prodüktör Steve Vai, kariyerinin en önemli albümlerinden biri olan ve tüm zamanların en iyi enstrümantal albümlerinden biri olarak kabul edilen Passion And Warfare albümünün 25. yıl dönümü özel turnesi kapsamında, 3 Ağustos’ta Zorlu PSM’de sahne alıyor. Monster Energy Presents: Rock Off Virtüöz konser serisinin ilk etkinliğinde Steve Vai Passion and Warfare albümünün dışında kariyerinin en önemli şarkılarını çalacak. Bu eşsiz performansa tanıklık etmek için yerinizi şimdiden ayırtın!

Sergi

İnsan İnsanı Çekermiş

Küratörlüğünü Merih Akoğul’un üstlendiği İnsan İnsanı Çekermiş sergisi 2 Haziran – 18 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Modern’de ziyaretçileriyle buluşuyor. Türkiyeli 80 fotoğrafçının, 80 yıllık bir süreçte çektiği Türkiye fotoğraflarından oluşan sergi, fotoğrafçıların kendilerine özgü bakış açılarıyla, izlenimcilikten anlatımcılığa, belgeselden sanata, Anadolu fonundan stüdyonun gelişmiş olanaklarıyla üretilen çağdaş portrelere kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.  “İnsan İnsanı Çekermiş”, içinde insanın yer aldığı fotoğrafların yarattığı genel hissiyatın bir özetini izleyicilerine sunuyor.

Tiyatro

Shirley

Sumru Yavrucuk’un ses getiren tek kişilik komedi oyunu “Shirley”, 29 Ağustos’ta Muğla’da  tiyatro tutkunlarıyla buluşuyor. Willy Russell’ın Shirley Valentine adlı oyunundan ‘Shirley’ ismiyle Türkçe’ye uyarlanan oyun, tüm komedi unsurlarının, müziklerinin, seyirciye yaşattığı keyifli atmosferin yanı sıra potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor. Eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesi olan ‘Shirley’, başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla hayat buluyor. Sayısız tiyatro ödülünün sahibi Yavrucuk, Shirley’nin yönetmenliğini de üstlenirken, aynı zamanda oyundaki tüm karakterleri sahnede tek başına canlandırıyor. Tebdil-i Mekân Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından  sahneye taşınan oyunun çevirisi Evren Ercan, dekor tasarımı Nurdan Aliyazıcıoğlu, ışık tasarımı ise Yakup Çartık tarafından gerçekleştirildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.