Bir Delinin Hatıra Defteri…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelenen oyunlardan biri de ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ oldu.

Rus yazar Nikolay Vasilyeviç Gogol’un eseri olan oyun, izleyenleri ağlattı. Tiyatro severlerle Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde buluşan ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’, Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun müdürünün kızına duyduğu aşkın da eklenmesi ile deliliğe doğru gidişatını hikâye ediniyor. Oyunun sonunda duygusal anlar yaşayan izleyiciler gözyaşlarını tutamazken Erdal Beşikçioğlu, uzun süre ayakta alkışlandı. Erdal Beşikçioğlu, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ni sahnelemeden önce Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileriyle bir araya geldi. Beşikçioğlu, söyleşide oyunla ilgili bilgiler verirken deneyimlerini de paylaştı. Erdal Beşikçioğlu, mesleğinde en büyük motivasyonun seyirciler olduğunu dile getirirken öğrencilere kariyerlerine başladıktan sonra neler yapmaları gerektiği konusunda önemli tavsiyeler de bulundu.

bir-delinin-hatira-defteri-1-1024x683 bir-delinin-hatira-defteri3-15395 Bir-Delinin-Hatira-Defteri-9-768x512 haberler_bir-delinin-hatira-defteri-erdal-besYikcYiogYlu_20180104174441

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.