Borsada gong İşbir Sentetik için çaldı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşbir Holding’in bağlı ortaklığı İşbir Sentetik, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

İşbir Holding’in bağlı ortaklığı İşbir Sentetik 10-12 Kasım’da 31 milyon adet hissesinin 11.58 liradan halka arzı sonrasında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Borsada bugün yapılan gong töreninde İşbir Holding CEO’su Metin Gültepe, 85 bin 82 yatırımcı tarafından ek satış hariç 8.5 kat, ek satış dahil 7 kat bir taleple karşı karşıya kaldıklarını belirterek yaklaşık 218 milyon 963 bin tl nominal değerli bir pay satışını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Halka arz sonuçlarına göre hisselerin yüzde 36,4’ü yurtiçi bireysellere, yüzde 32,1’i, yurtiçi yüksek başvurulu yatırımcılara, yüzde 29,8’i yurtiçi kurumsallara, yüzde 1,7’si ise şirket çalışanlarına dağıtıldı. Gültepe, halka arz gelirini 3 ana grupta değerlendirdiklerini söyleyerek şu bilgileri verdi: “Yüzde 15-20’lik bir bölümü başlamış, devam eden ve gelecekteki yatırımlarımıza, yüzde 32,5-37,5’luk bir miktarı bu yatırımlara paralel büyümenin ihtiyaç duyacağı işletme sermayesi ihtiyacına, yüzde 47,5-52,5’luk oranı ise zaten güçlü olan sermaye yapımızın daha güçlendirilmesi ve finansal yüklerin azaltılmasında kullanacağız.”

Kurumun Gong Töreni Borsa İstanbul, Garanti BBVA Yatırım ve İşbir Sentetik yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti. Gong Töreninin sonunda ise Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergün, İşbir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur’a kristal tokmak takdiminde bulundu.

Gong Töreninde konuşan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “İşbir Sentetik’in bugün işlem görmeye başlaması nedeniyle düzenlenen halka arz törenine, borsamıza hoş geldiniz. 

İşbir Sentetik alanında lider şirketlerimizden biridir. Ancak İşbir Sentetik, liderlik sıfatı yanında, şu özellikleri ile de ön plana çıkıyor. Ar-Ge’ye önem veren, sürdürülebilirlikte ilerleyen, üreten, ihraç eden, istihdam oluşturan, yatırım yapan çok tecrübeli bir şirketimiz İşbir Sentetik. Bu yıldız şirketimiz, bugün Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Halka arzdan elde ettiği gelirini üretim alanının genişletilmesinde kullanacak. Bu gibi şirketlerimizin borsamızda işlem görecek olması bize gurur veriyor. Çünkü biz, şirketlerimizin büyümelerini halka arz yoluyla finanse etmeleri gerektiğine inanıyoruz. Devletimiz de buna inanıyor. Onun için halka açık şirketlere 2 puan kurumlar vergisi indirimi getirildi. Biz de halka açık olmayan şirketlerimiz için detaylı bir rehber hazırladık ve web sayfamıza koyduk.

İşbir Sentetik yaklaşık 368 milyon TL hasılatla ve 80 bin yatırımcıya ulaşarak başarılı bir halka arz gerçekleştirdi. Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, başta şirket çalışanlarına ve aracı kuruma teşekkürlerimi sunuyorum. Sermaye piyasalarına ve İşbir Sentetik’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.