Çocuklar için sanat, bilim ve eğlence dolu festival başlıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en büyük çocuk festivali ‘’Çocukların Festivali’’ bu sene altıncı kez Ozmo ana sponsorluğunda 3-4-5 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM’de kapılarını aralıyor. Sanatın her dalına dokunan festivalde ‘içi içine sığmayan’ çocuklar için konser, tiyatro, sanat, bilim, gastronomi, dans atölyeleri başta olmak üzere 50’den fazla etkinlik yer alıyor.

Çizgi filmlerden çıkıp gelen çok sevilen Meet and Greet karakterlerinin eğlenceli danslarıyla çocuklarıyla karşılayacağı festivalde; fizy Ana Sahnesi’nde ödüllü yarışmalar, dans gösterileri, perküsyon atölyeleri, illüzyon gösterileri, Süper Patates ve Kaçak Bezelye Tiyatrosu, Warner Bros’un çok sevilen kahramanları ve Enerjisa ile sürdürülebilirlik atölyeleri de çocukları bekliyor.

Sanatçılar çocuklarla buluşacak

Festival her yıl olduğu gibi bu sene de sanatçılarla çocukları biraraya getirecek. Mehmet Sinan Kuran, Yiğit Yazıcı, Dilek Yalçın, Fırat Neziroğlu ve daha birçok sürpriz sanatçı festival kapsamında çocuklarla atölyeler gerçekleştirecek.Tüm çocukları ve ebeveynleri hem eğlenceli hem de öğretici birçok aktiviteyle buluşturmayı hedefleyen Festival Direktörü ve Zest Projects Kurucu Ortağı Tomru Dereköylü ‘’Çocuklar ve aileler için yine sürprizlerle dolu unutulmaz bir festival hazırladık. Hayal kurmak; ilerlemek ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için temel bir adım aslında. Ancak yaşımız ilerledikçe biz yetişkinler hayal kurmayı unutuyoruz. Bu festivallerle sadece çocukların değil yetişkinlerin de çocuklarıyla sağlıklı ve kaliteli zaman geçirmesini sağlayarak, yaratıcılığı ve hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Çocuklara yeterince özgür alan ve materyal verirseniz yaptıkları heykellerin ve resimlerin gücü karşısında şaşırabilirsiniz. Hayata umutla bakmak için çocukların hayal gücüne ve renklerine ihtiyacımız var’’ diye konuştu. Tomru Dereköylü, festival gelirinin bir bölümünü bu yıl da Tohum Otizm Vakfı’yla paylaşacaklarını söyledi.

Zest Projects Kurucu Ortağı Tomru Dereköylü