“Çocuklara İyi Gelecek” Sergisi Büyük İlgi Gördü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koruncuk  Vakfı’nın, Kiehl’s’ın katkılarıyla başlattığı “Çocuklara İyi Gelecek” adlı projesine destek veren, sanat, spor, cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin  düşüncelerini,  sanatçı Leo Lunatic’in duvarlara yansıttığı graffiti sergisi Elgiz Müzesi ev sahipliğinde sergilendi.

 

‘Çocuklara İyi Gelecek’projesi Halit Ergenç, Ozan Güven, Melisa Sözen,Mehmet Günsür, Mert Fırat, Mehmet Okur, Serkan Altunorak, Engin Öztürk,Aras Bulut İyinemli, Murat Özyeğin, Merve Gürsel, Aliye Simavi, Banu Çarmıklı, Tansa Mermerci, Pırıl Güleşçi Arıkonmaz, Emek Saran, Jülide Ateş, Yankı Yazgan, Suzan Toplusoy, Dr. Emek Saran, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Levent Erden ve Engin Hepileri gibi değerli isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Projenin amacı ülke genelindeki çocuklara iyi geleceğini düşündükleri konulara dikkat çekmek ve farkındalık sağlamak olan Koruncuk Vakfı’nın Başkan Yardımcısı Berrin Yoleri, projenin fikir aşamasından hayata geçirilmesine dek her adımını planlayıp, ortaya çıkan eserlerin detayları için de sanatçıyla birebir çalışarak projeye öncülük etti.

 

“Çocuklara İyi Gelecek” proje sergisi, sanatçı Leo Lunatic’in ilk solo sergisi olmasının yanı sıra, Türkiye’de solo bir sanatçı tarafından direkt olarak duvara uygulamalı olarak yapılan ilk graffiti sergisi olma özelliğiyle dikkat çekti. Çocuklar için hazırlanan bu özenli sergi ziyaretçiden tam not aldı ve büyük bir ilgi gördü.

 

Sevdiği ünlü isimlerin çizimlerine sahip olmak isteyen sanatseverler için, çizimlerin baskılı olduğu tişört, çanta ve şapkalar ve eserlerin imzalı reprodüksiyonları, sergi alanında satışa sunuldu. Bu satışlardan elde edilen tüm gelir Koruncuk Vakfı’na bağışlandı. Sergi sona ermesine rağmen kampanyaya, GELECEK yazıp 4717’ye SMS göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

 

Zeynel Abidin Ağgül Fotoğrafladı

 

Koruncuk Vakfı ve Kiehl’s işbirliğiyle, proje kapsamında, çocuklara iyi  bir gelecek  için önem taşıyan sevgi, barış, çevre, sanat, sağlık, adalet, aile, oyun, yaratıcılık, doğa, özgürlük, iletişim, spor, girişimcilikgibi kavramları ünlü isimler yorumladı. Bu yorumlar, graffiti sanatçısı Leo Lunatic’in çizimleri ve renkleri ile Elgiz Müzesi’nin duvarlardaki yerini aldı. Fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül de kampanyaya katılan ünlü isimleri fotoğraflayarak projeye destek verdi. Karnaval Radyo ise bu anlamlı projeyi, lansman müziklerini hazırlamasının yanı sıra, sergiyi geniş kitlelere duyurma konusunda destekledi.

 

Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berrin Yoleri, projeyle ilgili şunları söyledi: “Çocuklarla ilgili olumsuz haberlerin yaşandığı bu günlerde artık çocuklara iyi gelecek güzel şeylerden bahsetmek ve toplumda bu konuda farkındalık yaratmak istedik. Aynı zamanda inşaatı devam eden Urla Koruncuk Çocuk Köy’e kaynak sağlayacak güzel bir projeye değerli dostlarımız ve sanatçılarımızın anlamlı desteğiyle imza atmış olduk. Kendilerine Koruncuk ailesi olarak minnettarız. Bizlerle aynı inanç ve heyecanla iş birliği içinde projeyi hayata geçirmemize destek sağlayan Kiehl’s Türkiye ekibine ve New York’ta sabahlara kadar çizimleri yaparak bize ulaştıran Sevgili Leo Lunatic’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca sergimize ev sahipliği yapan Elgiz Müzesi’ne, Elgiz ailesine ve projenin gerçekleşmesine emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Herkesi bu benzersiz deneyimin bir parçası olmaya davet ediyorum.”

 

“Lunatic’in Çizimleri Hayallerimize Hayat Verdi”

 

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkı sağlamayı misyon edinen New York kökenli ünlü cilt bakım markası Kiehl’s, Koruncuk Vakfı “Çocuklara İyi Gelecek” projesinin ana destekçisi olurken; ayrıca www.kiehls.com.tr üzerinden bir bağış kanalı da açıyor.

 

Koruncuk Vakfı ile gerçekleştirdiği işbirliklerine bir yenisini daha ekleyen Kiehl’s Türkiye adına, böyle bir projeye imza atmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kiehl’s Türkiye Marka Müdürü İrem Karaoda şunları söyledi: “Sergi, bizleri her açıdan çok heyecanlandırdı. Leo Lunatic’in muhteşem çizimleri hayallerimize hayat verdi. Bu önemli girişime destek vermek bizleri onurlandırıyor. Koruncuk Vakfı ile yeniden işbirliği yaparak Türkiye’de daha önce gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk faaliyetlerine şimdi de bu projeyi eklemekten çok mutluyuz. Birçok duyarlı insanın projemize destek vereceğinden eminiz. Umuyoruz hep birlikte daha fazla Koruncuk’un yüzünü güldürecek başarılara imza atarken, ülkemizde korunmaya muhtaç çocuklara destek olma konusunda farkındalığı arttırmış olacağız.”

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Ayşe Çavusoğlu - İrfan Batur Burcu Ziyal Ebru SanverFeryal GülmanMerih TuranSema Basa

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.