Columbia PFG Alaçatı Big Fish’e büyük ilgi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Usta Balıkçılar Büyük Balığın Peşindeydi! Sportif balıkçıların buluşma adresi Columbia PFG Alaçatı Big Fish’te, en büyük balık yarışı sonuçlandı. Birincilik ve ikincilik ödülü çocukların hayallerine umut oldu.

Sportif balıkçıların buluşma adresi Columbia PFG Alaçatı Big Fish’te, en büyük balık yarışı sonuçlandı. Birincilik ve ikincilik ödülü çocukların hayallerine umut oldu.

Bu yıl 13. kez düzenlenen turnuva 26-29 Eylül tarihleri arasında Port Alaçatı Marina’da gerçekleşti. Türkiye’nin farklı bölgelerinden en iyi amatör sportif balıkçıları bir araya getiren Columbia PFG Alaçatı Big Fish, outdoor’un öncü markası Columbia PFG ana sponsorluğunda 50 tekne ve 300’den fazla katılımcı ağırladı.

Yarışmacılar iki gün boyunca sabahın erken saatlerinde vira diyerek gün boyu büyük balık peşinde ter döktüler ve kıyasıya mücadele ettiler. Yarışma bitiminde marinaya dönen tekneler balıkları tartıya teslim ederken heyecan doruktaydı. En büyük balık kategorisinde birinciliği 104 kilogram, ikinciliği de 98,40 kilogram ağırlığında yakaladıkları balıklarla Shamu teknesi ve ekibi kazandı. Sinan Kuran, kızları Talya ve Kayra Kuran, Bora Özer, Alptuğ Önal, Murat Güsar ve Macid Akad’dan oluşan ekip, turnuvanın verdiği 4 bin TL değerindeki birincilik ve ikincilik ödülünü Bir Dilek Tut Derneği/Make-A-Wish® Türkiye’ye bağışlayarak turnuvanın en anlamlı işlerinden birine imza attı. Dernek, hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 3 – 18 yaş arası çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçeğe dönüştürüyor; aynı zamanda, toplum içinde umut, dayanma gücü ve sevinç duygularını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Üçüncülüğü ise 87,75 kilogram ağırlığındaki balıkla Çikotya adlı tekne ile Yalçın Kulaklıoğlu, Uğur Ateş Koç, Vahap Kavlak ve Mehmet Öztoprak kazandı.

usta-balikcilar-buyuk-baligin-pesindeydi-1 usta-balikcilar-buyuk-baligin-pesindeydi-2 usta-balikcilar-buyuk-baligin-pesindeydi-4 usta-balikcilar-buyuk-baligin-pesindeydi-5 usta-balikcilar-buyuk-baligin-pesindeydi-6 usta-balikcilar-buyuk-baligin-pesindeydi-7 usta-balikcilar-buyuk-baligin-pesindeydi-8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Columbia PFG Alaçatı Big Fish 2019 Kazananları:

En Büyük Balık Kategorisi:

Birinci: Shamu Teknesi ve Ekibi (104 kilogram)

Sinan Kuran-Talya ve Kayra Kuran

Bora Özer

Alptuğ Önal

Murat Güsar

Halit Aslandağ

İkinci: Shamu Teknesi ve Ekibi ( 98,40 kilogram)

Sinan Kuran-Talya ve Kayra Kuran

Bora Özer

Alptuğ Önal

Murat Güsar

Halit Aslandağ

Üçüncü: Çikotya Teknesi ve Ekibi (87,50 kilogram)

Yalçın Kulaklıoğlu

Uğur Ateş Koç

Vahap Kavlak

En Büyük Yakala-Bırak Ödülü:

Odin Teknesi ve Ekibi (170 cm)

Halil Başpınar

Deniz Kılıçaslan

Bora Kulnar

Macid Akad

En Fazla Yakala-Bırak Ödülü:

Tornado Teknesi ve Ekibi (2 adet 150 cm)

Mahmut Özgener

Can Özgener

Cem Özgener

Ethen Çolak

Özdemir Kuran

İsmail Cider

Burhan Can

Recep Can

Jüri Özel Ödülü:

Friendship Teknesi ve Ekibi

Kobra Teknesi ve Ekibi

Çocuk Ödülü:

Ceren Yağımlı

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.