Dünya’da bir ilk; “WaterGarden İstanbul”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ziylan Gayrimenkul, Türkiye’de sosyal yaşama yön verecek ve dünya çapında ‘ilk’leri barındıracak olan bir projeye imza atıyor.

 

Ataşehir’de yeme içme merkezi olarak hizmet vermesi planlanan “tadı başka” sloganıyla, yenilikçi gastronomi, eğlence ve kültür merkezi WaterGarden İstanbul projesi basın lansmanı yapıldı, proje görücüye çıktı.

 

2016 yılında tamamlanacak olan projenin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında Ziylan Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, WaterGarden İstanbul ile ilgili bilgi verdi. Proje’nin Mayıs 2016’da tamamlandığında sadece Anadolu yakasının değil, tüm İstanbul’un kalbinin attığı bir merkez olacağını, İstanbul halkının yanı sıra, yerli ve yabancı turistler için de, farklı lezzet ve eğlence seçenekleri sunacaklarını söyleyen Ziylan,“750 Milyon TL yatırımla 2016 yılının ikinci çeyreğinde hayata geçireceğiz.  WaterGarden İstanbul tamamlandığında sadece Anadolu yakasının değil, tüm İstanbul’un kalbinin attığı bir merkez olacak. Böylesi büyük rakamlarla, Türkiye’de ve dünyada ilk olması hedefiyle yola çıktığımız ve yatırım yaptığımız WaterGarden İstanbul’un inşasına başlarken içimiz çok rahat. Biz Türkiye’nin ekonomik istikrarına ve geleceğine güveniyoruz. Bu güvenle, uzun vadeli yatırımlar yapmaktan çekinmiyoruz. Tadı Başka, Keyfi Başka, Ruhu Başka” sloganıyla hazırlıklarına başladığımız projemizin; 2016 yılına kadar sürecek inşaatı sırasında 1000, açıldıktan sonraysa 2000 kişiye istihdam sağlayacağını söylemekten de mutluluk duyuyorum.”dedi.

 

İşte “WaterGarden İstanbul”

 

-Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük gösteri havuzu: Günün ilk ışıklarıyla açılıp gece geç saatlere kadar kesintisiz hizmet verecek WaterGarden İstanbul’da; 5 bin metrekare alan üzerine kurulu Avrupa’da bir yaşam merkezi içinde yer alan “en büyük ve en gelişmiş” gösteri havuzu yapılıyor.

 

Bu özelliğiyle dünyada bir ilk olacak WaterGarden İstanbul’da; su, müzik, ateş, lazer, ışık ve eşsiz koreografi eşliğinde etkileyici gösteriler ziyaretçilerle buluşacak. Bu özel havuz, Water Garden’ın ismindeki suyu temsil edecek.

 

Watergarden_gece

 

-15 bin metrekare park: WaterGarden İstanbul’un içine; mini golf,  extreme park, çocuk parkı ve çok çeşitli bitkinin ve ağaçların yer aldığı, 15 bin metrekarelik bir park kuruluyor. Yemyeşil bir alan olarak konumlanan ve açık alanların yarısını kaplayacak olan park; bitki çeşitliliğiyle bölgenin oksijen deposu da olmaya aday. İçinde botanik bahçenin de bulunacağı park, WaterGarden İstanbul’un en dikkat çekici bölümlerinden biri ve WaterGarden’ın ismindeki bahçeyi temsil ediyor.

 

-Gastronomi merkezi: “Yaşam ve gastronomi” merkezi olarak konumlanan WaterGarden İstanbul’da; Türk ve dünya mutfağından eşsiz lezzetler, Türkiye’nin her köşesinden yöreye özgü geleneksel tatların İstanbul’daki ilk adresleri, Anadolu ilk defa yer alacak markalar, en sevilen markaların en özel konseptleriyle restoranlar, bistrolar, kafeler, food court ve lezzet noktaları yer alacak.

 

-Nostalji Sokağı: Her biri muhteşem şov havuzunun etrafında konumlanacak yeme içme mekanlarında, suyun ferahlığı ve şovların görkemiyle her yemek eşsiz bir ziyafete dönüşecek. Bunlara ek olarak, projenin dikkat çeken önemli bölümlerinden biri Nostarji Sokağı.  Bu bölümde, bugün hala büyük bir keyifle tüketilen her bölgeden yiyecek ve içeceklerin yer aldığı dükkanlar yer alacak.

 

-Organik pazar: Dünyada sağlıklı yaşam trendinin hızla artması, doğal ürünlere gösterilen talebin çoğalmasından yola çıkarak planladığımız Organik pazar, haftanın yedi günü açık olacak.


-Eğlencenin yeni adresi:
Ataşehir’de konumlanacak WaterGarden İstanbul’da; ayrıca 11 salonlu sinema kompleksi, yerli ve yabancı sanatçıların, grupların, orkestraların sahne alacağı ve açık hava sineması olarak da kullanılabilecek 4000 kişilik etkinlik alanı, tiyatro salonu, eğlence kulüpleri, çocuklar ve yetişkinlere hizmet verecek mutfak sanatları okulu, spor merkezi, bowling salonu, çocuk oyun alanı ve çocuk yuvası yer alıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.